מנהיג נטורי קרתא "הרב" ישראל דוד וייס נחשף בראיון מיוחד: "הציונים משתמשים בשואה ככלי למטרותיהם" – (וידאו)

נטורי קרתא זאת החברה הקיצונית ביותר שקיימת כיום נגד מדינת ישראל, והיא קבוצה חרדית קטנה המוכרת בהתנגדותה החריפה למדינת ישראל ולציונות. חברי הקבוצה מאמינים שקיומה של מדינה יהודית טרם בוא המשיח איננו לגיטימי, והם רואים בהקמת המדינה ובקיומה "התגרות באומות" הגורמת לשפיכות דמים, במלחמות ובפיגועים. הקבוצה קרובה מאוד בהשקפתה לעדה החרדית, אך נבדלת ממנה ונחשבת קיצונית ממנה.

מנהיגם כיום "הרב" ישראל דוד וייס אומר בראיון לערוץ 10: "הציונות מהווה חילול שם מתמשך ורחב היקף", והוא גם מסביר מה יסוד ההתנגדות שלהם נגד ישראל: "ליהודים אסור שתהיה מדינה גם אם זו תהיה אדמה נטושה. אסור לנו להשתלט אפילו על סנטימטר אחד מהארץ הזו. ואז הגיע הרצל ואומר 'אנחנו צריכים לקחת את הנושא לידיים וליצור מדינה חזקה. נהיה אומה חזקה וזה מה שיגן עלינו'. והוא מפריך את התפיסה שאלוקים הוא זה שראה שלא מגיע לנו ושהוא יחזיר אותנו. זה חילול השם".

וייס שהוא גם מידידיו הקרובים של נשיא אירן לשעבר אחמדינג'ד, אומר שהם מחברים ספרים נגד המדינה ושולחים לאיראן: "הרכבנו כמה ספרים, חלקם שלחנו לנשיא איראן". לדבריו, לראשונה הגיעו לאיראן לדבר בזכותם של יהודים שנעצרו בחשד לריגול. "נסענו לטעון שהאינטרס של ישראל הוא שיקבלו עונשים כבדים כדי שיפחדו ויעלו לישראל, הציונות תפיק מזה תועלת היא תעצים ותיצור אנטישמיות", לטענתו": "ככל שהם יוצרים יותר אנטישמיות הם זוכים ליותר כוח", ומוסיף: "הדבר נכון גם לשואה. היחידים שקוטפים את פירותיה הם הציונים. הם משתמשים בה ככלי ליצירת סימפטיה ולא לדבר נגד הציונות".

לעומתו יהודה משי זהב, האיש שעומד בראש ארגון זק"א מכיר את נטורי קרתא מקרוב. הוא נצר לראשי הקהילה, גדל בתוכם, היה אחד מהם. "אני זוכר את עצמי תופס את הראש ונכנס במשטרה. מי שהיה חוטף יותר דגלים היה מתכבד להדליק את המדורה בל"ג בעומר לשרוף את הדגלים. ישבתי 34 פעמים בכלא. הייתי מוכן לשבת בכלא על ערכים שהאמתנתי שאני נלחם עליו", הוא מספר.

משי זהב מגלה איך התחולל בו השינוי מקצה אל הקצה: "אני זוכר שמי שכונה אז שר החוץ של העדה, הלך לבקר פצועים של המחבלים שנפצעו תוך כדי פעולת אויב. אני זוכר בתקופה הקשה הזו שאתה בשטח, מטפל בפצועים, ובאו אליי גם כלי תקשורת ואמרו לי 'תראו את החברים שלכם' – ולא היה לי מה לומר להם".

יהודה משי זהב תוקף את הכת נטורי קרתא ולדבריו זאת לא אמונה אלא אנשים שהקנאה מעבירתם על דעתם: "מי שמכיר את הקהילה מבפנים מתעקש שהם איבדו את הדרך, זאת לא אמונה, אלה אנשים שהקנאות העבירה אותם על דעתם",

צפו בראיון מיוחד של מנהיגי נטורי קרתא בעבר ובהווה – באדיבות ערוץ 10:

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.