מנהיג צפון קוריאה הורה: "להיערך למלחמה נגד דרום קוריאה"

שליט צפון קוריאה קים ג'ון און, הורה לצבא ארצו להיערך למלחמה מול נגד דרום קוריאה. המתיחות החלה אתמול לאחר שצפון קוריאה ירתה טיל לעבר רמקול שהשמיע תעמולה נגד המשטר הקומוניסטי בפיוניאנג.

מתיחות בגבול: מנהיג צפון קוריאה, קים ג'ונג-און הורה לכוחות הצבא להיערך למלחמה קרובה עם השכנה דרום קוריאה.

על רקע הדרדרות היחסים בין שתי המדינות שהובילה לחלופי אש נדירים בשבוע האחרון הורה המנהיג להיערך לקראת המלחמה.

סוכנות הידיעות הרשמית של צפון קוריאה KCNA פרסמה כי ההחלטה של קים הגיעה במהלך ישיבת חירום של הוועדה הצבאית המרכזית שהרודן עומד בראשה.

מנהיגה הצעיר של צפון קוריאה הורה לחיילי הצבא המוצבים בחזית, "להיכנס למצב מלחמתי החל מיום שישי בשעה 11:30 (שעון ישראל). בהודעה שפורסמה נכתב: "החיילים צריכים להיות מוכנים באופן מלא לשיגור פעולות הפתעה".

המתיחות החלה אתמול לאחר שצפון קוריאה ירתה טיל לעבר רמקול שהשמיע תעמולה נגד המשטר הקומוניסטי בפיוניאנג. בעקבות הירי הגיבה דרום קוריאה בירי ארטילרי לעבר שכנתה. בשתי התקריות עד כה לא דווח על נפגעים.

משרד ההגנה של קוריאה הדרומית מסר כי למרות הירי לעבר הרמקול לא נפגע והמשיך לשדר את ההודעות מטעם הממשל.

 

בשל כך, צפון קוריאה הציבה לשכנתה אולטימטום בן 48 שעות לפרק את הרמקול מעורר המחלוקת או להתמודד מול פעולה צבאית. עד כה דחתה סיאול את האיום והמשיכה לשדר.

 

בעקבות המצב בחצי האי הקוריאני הביעו ארצות הברית והאו"ם דאגה עמוקה. מחלקת המדינה האמריקנית קראה לפיונגיאנג להימנע מהסלמה נוספת ואמרה כי וושינגטון נשארה "איתנה" במחויבותה להגנה על הברית עם דרום קוריאה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.