מנהלי פורום המוסדות המוכר שאינו רשמי נפגשו עם יצחק כהן

סגן שר האוצר יצחק כהן במפגש עם הנהלת פורום מוסדות המוכר שאינו רשמי:"אכנס דיון חירום לקדם שוויון בתקציבים המושקעים בתלמידי המוסדות החרדים".

ראשי פורום מנהלי המוכש"ר (המוסדות המוכרים שאינם רשמיים) המייצגים שמונים ושישה אלף תלמידים עם סגן שר האוצר ח"כ  יצחק כהן והציגו בפניו את האפליה הקשה שממנה סובלים התלמידים ביחס לכלל מערכת החינוך. סגן השר אמר כי הוא יעשה מאמץ לסייע למוסדות ולטפל בסוגיה ברמה המערכתית, הוא  הבהיר כי הוא מודע לקשיים ולבעיות וסיפר כי תמך במוסדות שעמדו בפני קריסה ונרתם לטפל בעניינם.

בפורום המוכש"ר הציגו נתונים על אפליה בוטה ומתמשכת בתקצוב מוסדות החינוך הללו המוכרים במשרד החינוך אך אינם רשמיים ובשל כך מופלים לרעה בתקציבי החינוך באופן משמעותי. יש לציין כי  רק במגזר החרדי מדובר על  135 מוסדות שבהם למעלה משלושים ושלושה אלף תלמידות ותלמידים.

"התלמידים החרדים שלומדים במסגרת מוסדות המוכש"ר מופלים לרעה ואינם מקבלים את מינימום התקציב על מנת לאפשר לימודים סבירים תוך קבלת הרף המינימלי הנדרש לתלמיד במדינת ישראל",  אמרו נציגי פורום המוכש"ר. "הדוגמא הבולטת לחוסר השוויון היא ההחלטה בחודש האחרון  להעביר חמישים מיליון שקלים לבתי הספר הנוצריים שבמעמד מוכר שאינו רשמי תוך התעלמות מוחלטת מתלמידי החינוך החרדי ואחרים שבאותו מעמד ואשר סבלו מאותו הקיצוץ בדיוק"

מנהלי בתי הספר הבהירו לסגן השר כי משרד החינוך קיצץ בשנים האחרונות ב-45% את התקציבים שהוא מעניק לתלמידיהם,  "המשרד נותן לנו רק  29% ממה שהוא נותן לכל בית ספר אחר במדינה. בשש השנים האחרונות יש קיצוץ מתמשך בתקצוב והשיא היה בשנתיים האחרונות."

המנהלים התייחסו לאפשרות שעמדה בפניהם להשבית את הלימודים כשם שעשו בבתי הספר הנוצריים הסובלים גם הם מהקיפוח והאפליה והבהירו כי האחריות ללימוד התורה והמחויבות להורים גברה על הקשיים התקציביים הבלתי סבירים אך אמרו כי אם הממשלה לא תתעשת – "לא יוכלו בתי הספר לשרוד".

יחד עם סגן שר האוצר הגיעו בכירים מפקידי המשרד העוסקים בתחום החינוך, אשר נחשפו לקשיים ולאפליה והבינו את גודל המצוקה. סגן השר הודיע כי יכנס בזמן הקרוב דיון עם  גורמי המקצוע הרלוונטיים במשרד האוצר ובחשיבות משרד החינוך, בשיתוף עם פורום המוכש"ר, על מנת לתת את הדעת כיצד מונעים את קריסת המוסדות.

מר דוד שרפר, מנהל הפורום הודה לסגן השר על נכונותו לסייע והבהיר כי עד שלא יימצא פתרון הפורום לא ישקוט "לא נסכים לאפליה. מחויבותה של המדינה להעניק תקצוב שיווני לכל תלמיד והאפליה הקיימת לרעת ילדינו חייבת להיפסק".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.