מנהל המחוז החרדי נפגש עם הגר"ד יוסף(גלריה)

בעקבות האסונות ולקראת 'בין הזמנים': משרד החינוך יוזם תכנית ללימודי זהירות ובטיחות בדרכים תחת הכותרת 'ונשמרתם לנפשותיכם'. {חוזרים לשת"פ}

בעקבות האסונות ולקראת 'בין הזמנים': משרד החינוך יוזם תכנית ללימודי זהירות ובטיחות בדרכים תחת הכותרת 'ונשמרתם לנפשותיכם'.

מדובר בתקדים בו משרד החינוך מאפשר לרשתות החינוך החרדיות ללמוד חומרי לימוד שהם יצרו בעצמם מנהל המחוז החרדי נפגש עם חבר מועמת חכמי התורה ובעל ההלכה ברורה הגר"ד יוסף לקראת הצגת התכנית.

במשרד החינוך נערכים לקראת הסכנות הטמונות בחופש הגדול, ומשיקים תכנית מיוחדת ללימודי זהירות ובטיחות בדרכים.

החלטת המשרד להשיק את התכנית המיוחדת מגיעה בעקבות נתונים שהתפרסמו, לפיהם בציבור החרדי ישנם פי שניים יותר נפגעים, בגילאי 0 ועד 14.

התכנית תכלול לימודים על הסכנות בדרכים, כיצד נכון לחצות כבישים בבטחה, כיצד ואיפה לרכוב על אופניים, ואילו סכנות נוספות טמונות לילדים בדרכים.

התכנית תעניק, בין היתר, דגש גם על כללי התנהגות ובטיחות בבית, ביציאה לטיולים ובגינות המשחקים. היום הציג המשרד את התכנית בפני ועדת החינוך של הכנסת בראשות ח"כ יעקב מרגי.

בדיון שהתקיים בועדת החינוך של הכנסת נכחו נציגי המחוז החרדי של משרד החינוך, נציגי רשתות החינוך, משטרת ישראל, הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, הסתדרות המורים, עיריית ירושלים וגורמים נוספים.

התכנית מייצרת בפעם הראשונה שיתוף פעולה תקדימי עם רשתות החינוך החרדיות, ומתבססת על חומרי לימוד שנערכו ברשתות ועברו את אישורי משרד החינוך.

לדברי מנהל המחוז החרדי במשרד החינוך, איציק זהבי, שיתוף הפעולה של משרד החינוך עם רשתות החינוך החרדי בא על רקע הבנת חשיבות הנושא, וההבנה שבאמצעות שיתוף הפעולה ניתן יהיה לקדם מהלך חינוכי חשוב מאין כמוהו, למען בטיחות התלמידים, הן בכבישים, הן בבית והן בזמן טיול. "החלטנו לסייע למוסדות החינוך החרדים בנושא חשוב זה", אומר זהבי, "בכל האמצעים שעומדים לרשותנו, כי בטיחותם של התלמידים קודמת לכל".

בימים האחרונים נפגש זהבי עם רבנים ומנהלי מוסדות חינוך, כדי לסכם איתם את פרטי התכנית. "השבוע הגעתי לפגישה אצל חבר מועצת חכמי התורה, הגאון רבי דוד יוסף, והסברתי על התכנית על מנת לקבל את תמיכתו. אני חייב לציין שהרב התרשם מאוד מהתכנית, ואני זוכה לשיתוף פעולה טוב מאוד של מוסדות החינוך החרדי ורואה הבנה עמוקה של הצורך לחדד את המסר ולהעמיק את הלימוד לבטיחות ולזהירות בדרכים".

זהבי הסביר כי מטרת שיתוף הפעולה עם רשתות החינוך החרדי היא מתוך הבנת חשיבות הצורך בתכנית ועל מנת לעודד את מוסדות החינוך ללמוד את הנושא ושיבח את יו"ר הועדה ח"כ מרגי עבודתו למען החינוך החרדי.

ישראל גולומב מנכ"ל רשת הגנים של אגודת ישראל סיפר כי הם עובדים בשיתוף עם משרד החינוך על יצירת משחקים חינוכיים שמשלבים כללי בטיחות, עם רמזורים וכללי בטיחות נוספים, כך שהילדים ילמדו את כללי הבטיחות באמצעות חווית משחק.

יור הועדה ומנהל המחוז החרדי 6

מנהל המחוז החרדי אצל חבר מועצת החכמים הגרד יוסף 1

מנהל המחוז החרדי אצל חבר מועצת החכמים הגרד יוסף

נציגים מקצועיים בועדה 2

יור הועדה ומנהל המחוז החרדי 5

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ועכשיו שס מוכרת את החינוך. אחרי הכותל והשבת עכשיו החינוך נמכר בשביל קצת כבוד והרבה כסף

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב