מנהל המינהל בקרית יובל התפטר: החילונים זועמים: "ברקת זרק עובד ציבור מסור מתחת לגלגלים"

הישג לחרדים: לאחר שהתבטא בצורה מעוררת חלחלה כנגד החרדים בירושלים, יוסי לוי, מנהל המינהל הקהילתי בקרית יובל הודיע על התפטרותו. חברי המועצה החילוניים בירושלים זועמים על ברקת.

הישג לחרדים: לאחר שהתבטא בצורה מעוררת חלחלה  כנגד החרדים בירושלים, יוסי לוי, מנהל המינהל הקהילתי בקרית יובל הודיע על התפטרותו – לאחר שהוקלט כשהוא אומר"צריך לחנוק את החרדים כדי שיעזבו את השכונה".
ביום שלישי נחשפה בגלי צה"ל הקלטה שבה נשמע לוי אומר  כי "יש לחנוק את החרדים כדי שיעזבו את השכונה".

מנהל המנהל הקהילתי יחיאל לוי דיבר בישיבה סגורה כיצד העירייה מיישמת את המדיניות כנגד החרדים. "מה הרעיון? לחנוק אותם", אמר . "כשאתה חונק הם הולכים, כשמקשים אז לא מתלהבים לגור. זה המנגנון שעובד היום".

לוי מסביר על ההתנכלות כנגד החרדים בקריית יובל, ועל החלטת הנהלת המנהל לקיים אירועים בשבת. "אם ההנהלה כל כך רוצה לעשות פעילות של סרטים בגלל שזה הצורך התרבותי של אוכלוסיה חילונית, למה שתעשה את זה באותו מתחם שיש בו הרבה חרדים, שיושב בו גם רב השכונה?" שאל לוי והשיב: "כדי להפגין שאנחנו לא צריכים להיות מוטרדים איפה לעשות. יש הבנה ברמה של התושבים. ברמה של ההנהלה, של מועצת העיר – יש פיצוץ".

 

סגן ראש העיר יוסי דייטש,  הגיב לדברים הקשים בראיון ב"בוקר טוב ישראל": "יהודים חרדים מותר להגיד לילדים שלהם 'אתם לא תלמדו בשכונה' ושילמדו בתת-תנאים בגלל שהתינוקות האלה נולדו בבית חרדי? האם בגלל שההורים של הילדים האלה חרדים לא מגיע להם גנים וצריך לחנוק את ההורים שלהם שיעזבו את השכונה? האם זו לא אנטישמיות?"

בציבור החרדי בירושלים הגיבו בסיפוק על ההתפטרות, אך בסיעות החילוניות הביעו אכזבה.חבר מועצת העיר ותושב קרית יובל, איתי גוטלר (ירושלמים): אמר בתגובה כי ברקת משתמש וזורק. "הסיעות החרדיות בעירייה עושות סיבוב על יחיאל לוי, כדי שיחליף אותו מנהל חלש ומפוחד. מאכזב מאוד שראש העיר מיהר להצטרף למסע הלחצים. הצעד הזה פוגע באופן קשה בתושבים המתונים בקרית יובל ובאופי הפלורליסטי של השכונה".

אהרון ליבוביץ, ראש סיעת ירושלמים אמר בתגובה: "ניר ברקת זרק עובד ציבור מסור אל מתחת לגלגלים. במקום להפוך את המקרה הזה לנקודת זינוק של פיוס שכונתי, ברקת והעסקנים החרדיים רק מחדדים את המתחים בשכונה. אני מכיר את יחיאל אישית, וזה לא בנאדם ששונא חרדים. להיפך. מדובר על אדם רב-זכויות, שהתנצל והבהיר שדבריו ציטטו עמדה שאיננה עמדתו האישית.

פלר חסן-נחום, חברת מועצת העיר (ירושלמים) אמר בתגובה: "יש כאן המון צביעות מצד הסיעות החרדיות. את תושבי השכונה מעניין רק לחיות בשקט, אבל העסקנים החרדים דוחפים להקצנת החיכוכים והגברת האש. חבל שברקת שוב משחק לידיים שלהם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.