מנהל הרכבת שהשיב 130 אלף שקל לבעליו "המצוה מחייבת"

זה סיפור על מנהל רכבת שמצא הון עתק בקרון הרכבת, הוא לא היסס לרגע עד שהאבידה בשלימותה הוחזרה לידי האובד המאושר {סיפור של קידוש ד'}

מנהל משמרת ברכבת ישראל אברהם מדר, טיפל בנוסע לחוץ במיוחד ביום רביעי האחרון.

הנוסע סיפר בדאגה כי איבד תיק באחד מקרונות הרכבת, הגיע עד לדלפק ההמראות בנמל התעופה בן גוריון בטרם גילה שהוא אינו מוצא את הדרכון שלו – מכיוון שהניח אותו בתיקו. "מרוב לחץ, הוא נתן מיקום לא נכון של הקרון וטען כי שם את התיק מעל המושבים".

מדר החליט לעבור קרון אחר קרון ולבדוק את תיקו של הנוסע לאחר רבע שעה, שבמהלכה התקשר הנוסע כמה פעמים, נמצא תיק גב קטן מתחת לאחד המושבים, ובתוכו חבילות של כסף במטבע זר. "להערכתי, מדובר ב-120 אלף שקל", שחזר מדר הנדהם. "היו שם דולרים והיה שם גם אירו והכול בשטרות של 200. כמויות מטורפות. היו גם שטרות בארנק האישי, לצד דרכונים ורישיון נהיגה".

מדר, שלא התרגש מהסכום העצום "כי זה לא הכסף שלי", מיהר ליצור קשר עם נמל התעופה. הנוסע, בצדו השני של קו הטלפון, בכה מהתרגשות. הפעם, גם מדר התרגש. "אלוהים שלח לי מזל למצוא לו את התיק. זה פשוט קידום השם", אמר והזכיר כי השבת אבדה לבעליה הינה מצווה.

המנהל מסר את התיק לנהג הרכבת, שנסע לנמל התעופה והשיב לנוסע את התיק באופן אישי. לדברי מדר, הוא לא שקל לרגע לקחת מתכולת התיק לכיסו. "גם אם זה לא היה בעבודה, המצווה מחייבת", הסביר. הוא הוסיף כי גם לא היה מסכים לקבל כל תשלום מהנוסע בגין עזרתו: "אלו ההנחיות של מנהלי הרכבת – רכושו של אדם הוא חשוב וצריך להחזיר לו אותו, לא משנה אם מדובר במחברת או ביהלומים. דין פרוטה כדין מאה".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.