מנהל סניף מפלגה אנטי דתי – חזר בתשובה

ב'הידברות' ממשיכים לקצור פירות מפתיעים: אחד מהפעילים הנמרצים של המפלגה האנטי דתית ביותר בארץ, הכריז על חזרתו המלאה בתשובה שלמה, מה שמהווה סגירת מעגל בשבילו, כאשר הפך את הפעילות הארסית להתקרבות מרגשת תחת כנפי השכינה. { בהידברות נדהמו}

 

אחד מהפעילים הנמרצים של המפלגה האנטי דתית ביותר בארץ, הכריז על חזרתו המלאה בתשובה שלמה, מה שמהווה סגירת מעגל בשבילו, כאשר הפך את הפעילות הארסית להתקרבות מרגשת תחת כנפי השכינה.

מסע החיזוק העולמי של הידברות, מתרחש כמדי שנה בערב ראש חודש אלול וממשיך ליצור הדים מתמשכים. גם השנה יצאו מרצי ארגון "הידברות" למסע התעוררות ברחבי העולם. היעדים הרבים מוספרו ביעילות, ורבנים נשלחו לקצוות העולם במטרה להפיח את אור היהדות גם בנקודות הרחוקות ביותר. מלוס אנג'לס, ועד ניו יורק, מבלגיה עבור דרך אנגליה, כל מדינה ויהודיה, כל מדינה ומתחזקיה.

לאחרונה נשלח אחד ממרצי "הידברות" למסע חיזוק בפרבריה של לונדון, בירת אנגליה. הוא כמו בכירי הארגון חשבו כי מסעו יסתיים במהירות ללא אירועים מיוחדים. גם הם לא האמינו איזו עדות הם יקבלו. עדות המספרת יותר מכל על ההצלחה הגדולה והתוצאות הברוכות של עבודת הקודש של ארגון "הידברות" של מסע החיזוק העולמי של חודש אלול של השנה האחרונה.

אותו מרצה לא בזבז זמן, ומאותו רגע שהבין כי בלונדון מצפה לו קהילת אנשים מתחזקים, מיהר להתארגן, הכין את חפציו ועלה על טיסה מהירה לבירה האנגלית.

עם נחיתתו בנמל התעופה ההומה בלונדון, החל לנתב את צעדיו לכיוון היציאה מהטרמינל. לפתע נשמעה קריאה בעברית: "שלום הרב". בהשתאות הוא הרים את עיניו, והביט כה וכה לוודא שוב האם הקריאה מכוונת אליו. אך הקורא לא השאיר אותו בתמיהה עוד זמן רב. הוא ניגש אליו בחיוך רחב שחשף טפח מההתרגשות המתחולל בקרבו פנימה. הרב שרק עתה גילה כי מדובר באיש הלבוש כחילוני נדהם מעט, אך קידם את האיש בסבר פנים יפות. "אתה לא מכיר אותי כנראה", פתח האיש האלמוני בדבריו, "אך ברצוני לגלות לך כי בזכותך עברתי שינוי שלא האמנתי אי פעם שאעבור".

"גדלתי במשפחה חילונית לחלוטין", פתח האיש בסיפורו, "הייתי ילד רגיל בבית חילוני רגיל ומעט אחרי ששוחררתי מהצבא הפכתי ליושב ראש סניף מרץ בעיר מגוריי". אז נקב האיש בשמה של אחת הערים הגדולות בארץ(!).

"מעולם לא הכרתי את עקרונות הדת. הייתי רחוק מאוד מהיהדות ובכלל עבורי דת הייתה זריקות אבנים על מכוניות בשבתות… מובן שההתייחסות שלי כלפי הדת והדתיים הייתה לא סימפטית בעליל, אך אז, ממש בטעות, הגעתי לערוץ "הידברות", כמובן שזה לא היה בכוונה, פשוט רפרפתי על הערוצים השונים, ונפלתי בדיוק על "הידברות". 'הטעות' הרגעית הזו שינתה לי את החיים", אמר בהתרגשות. "באותו זמן אתה דיברת בערוץ. נשאת הרצאה על קבלת התורה. אודה על האמת, לא תכננתי להתעכב רבות על דבריך, במחשבתי מיהרתי לרפרף הלאה.  מה לי וליהדות? הרהרתי בליבי תוך שאני לוחץ על השלט בחוזקה, אך אז משהו עצר אותי" המשיך האיש בסיפורו, "נועם קולך, דיבורך הקולח וחלקיקי המשפטים שהצלחתי לקלוט בשניות הספורות הללו הביאו אותי לעצור לרגע, להניח את השלט מידי ולהמשיך לראות את המשך הדברים הנפלאים ששבו את לבי"…

"מאז", לאט האיש "התחלתי להתקרב ליהדות, נחשפתי לרבנים נוספים בערוץ והתחלתי לקיים מצוות, נכון, זה לא נראה עליי, ובזכות מסע החיזוק העולמי של "הידברות" בחודש אלול, עברתי לשמירת מצוות מלאה", בחיוך נבוך הוסיף האיש שהיה מנהל סניף לשעבר של אחת המפלגות האנטי דתיות: "אם פעם הייתי כמעט מכריח אנשים לאכול ביום כיפור, היום אני מעודד ככל יכולתי את הסביבה שלי לשמור על התורה ולקיים אורח חיים יהודי, כי מה תכלית יש לאדם בחייו אם לא שמירת התורה והמצוות?" סיים האיש את סיפורו המרגש.

המרצה מספרת בהתרגשות שהיתה זו זריקת מרץ מחודשת בדרכו לקירוב עוד נשמות יהודיות לאביהם שבשמים בלונדון. "אנחנו רואים שיש שכר לפעולתנו", סיכמו בהנהלת "הידברות" את הסיפור המרתק, המהווה דוגמה מייצגת של אינספור מקרים שאירעו רק לאחרונה בארגון "הידברות

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.