מנהל רשת ממתקים: הכירו את יגאל גואטה

הכירו את הח"כ החדש של תנועת ש"ס. במרוצת השנים גואטה נכנס לעולם העסקים ומשמש בעלים של רשת החנויות "חלומות מתוקים" הח"כ החדש הוא איש אמונו של השר אריה דרעי. { פרופיל }

הכירו את הח"כ החדש של תנועת ש"ס: ניסן יגאל גואטה (50) אב לשלושה נולד בקרית שמונה, בוגר ישיבת "בית התלמוד".

בנערותו שירת בצה"ל ביחידת הנח"ל. עם השנים גואטה נכנס לעולם העסקים וכעבור זמן החל לשמש בעלים של רשת החנויות "חלומות מתוקים" שלה סניפים רבים ברחבי.הארץ.

כיום גואטה מתגורר בשכונת פרדס כץ, בבני ברק. מכהן כחבר הנהלת העיר ומחזיק תיק כספים, בעל תואר שני במנהל ציבורי ומנהל עסקים.

בשנים האחרונות הוא נכנס לביצה הפוליטית המקומית, בשנת 2008 מונה למנכ"ל עיריית אלעד תחת ראש העיר יצחק עידן.

שנתיים לאחר מכן לאחר שהתריע על חשד לשחיתות בהתנהלות ראש העיר פוטר מעבודתו והוחזר אליה באמצעות צו זמני של מבקר המדינה לינדרשטראוס, באותה תקופה התעמת גואטה לא פעם ולא פעמיים עם ראש העיר שמונה על ידי היריב המר אלי ישי, לשיא  נרשם עימות מילולי חריף במיוחד בינו לבין גורם בעירייה, לימים הוא "תוגמל" כראוי.

ב-2013 נבחר לכהן כבר מועצה מטעם ש"ס בעיריית בני ברק והחזיק בתיק הכספים. בשנה האחרונה עלה שמו כמועמד למשרת מנכ"ל הרבנות הראשית אך הוא דחה את ההצעה בנימוס .

לקראת הבחירות לכנסת ה-20 הוצב גואטה במקום העשירי ברשימת ש"ס לכנסת על ידי ראש התנועה אריה דרעי שנמנה על מקורביו.

גואטה הוא מקרובו של חבר מועצת גדולי התורה הרב בעדני שליט"א עימו הוא נועץ ןבעזרתו הרבה נכנס לעשירייה הפותחת של תנועת ש"ס.

אתמול הודיע סגן השר משולם נהרי על התפטרותו מהכנסת במסגרת החוק הנורבגי -וזאת בעקבות התפטרותם של אברהם מיכאלי (שמונה ליו"ר סיעת ש"ס בהסתדרות) וחיים ביטן (המשמש במנכ"ל ותנועה ואל המעין)

יגאל גואטה יושבע לכנסת כבר ביום שני הקרוב.

לאחר שהתפטר מעיריית בני ברק, יחליף אותו במועצת העיר בני ברק יהודה טוויל מקורבו של חבר מועצת גדולי התורה הרב מאיה שהוצב במקום השביעי ברשימת ש"ס בבני ברק ומי שמנהל את מוסדות הרב מאיה.

בשיחה עם קוקר אומר טוויל,  "בישיבת המועצה הקרובה אני יושבע לחבר מועצה. אני יהיה הנציג של האברכים ולומדי התורה בעיר. כל מה שהרב מאיה יאמר אני יעשה" מבטיח טוויל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.