מנהרת טרור הושמדה הלילה בידי צה"ל

צה"ל הרס הלילה מנהרת טרור במרחב מעבר כרם שלום. שר הביטחון ליברמן: "מדובר בהפרת ריבונות ישראלית בוטה, ביצענו פעולה מקצועית ומדוייקת"

הבוקר הסתיים תהליך הריסת מנהרת טרור שחדרה לשטח ישראל מתחת למעבר כרם שלום.

הפעולה בוצעה בהובלת פיקוד הדרום, במרחב המעבר, בשטח ישראל.

מדובר במנהרת טרור המשויכת לארגון הטרור החמאס. המנהרה חצתה את גדר המערכת, עוברת תחת מעבר כרם שלום בסמוך לצינור הגז וממשיכה לשטח מצרים.

מצה"ל מסרו כי "מדובר בהפרה בוטה של הריבונות הישראלית, סיכון אזרחי ישראל וחבלה במאמצים ההומניטריים שמאפשרת ישראל למען אזרחי עזה.

"לאור זאת, סגירת מעבר הסחורות בכרם שלום הוא צעד ביטחוני מתחייב לביטחון השוהים באזור המעבר. ההשלכות מסגירת המעבר מוטלות גם הן על ארגון הטרור חמא"ס שבוחר פעם אחר פעם לפגוע ברווחתם של תושבי עזה".

המנהרה אותרה באמצעות יכולת משולבת טכנולוגית מודיעינית ומבצעית, ומאז נלמדה ונחקרה עד לנטרולה הבוקר.

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר הבוקר בעקבות השמדת המנהרה כי "הלילה ביצענו פעולה מקצועית ומדוייקת. מדובר בהפרת ריבונות ישראלית בוטה. השמדת מערך המנהרות ההתקפיות היא רכיב חיוני במדיניות הפגיעה השיטתית ביכולות האסטרטגיות של חמאס. המסר להנהגת עזה ולתושביה ברור – השקיעו בקדושת החיים ולא במנהרות קבורה".

סיכול מנהרת הטרור, שלישית בשטח ישראל בשבועות האחרונים, היא הוכחה נוספת ליכולות מבצעיות, מודיעיניות וטכנולוגיות מתקדמות ופורצות דרך שפותחו בצה"ל. איתור מנהרת הטרור הוא חלק ממאמץ הגנתי נרחב המובל על ידי כוחות צה"ל ופיקוד הדרום. אין לצה"ל כוונה להביא להתדרדרות המצב אך נמשיך לפעול כנגד כל הפרת ריבונות ישראלית. אנו ערוכים ומוכנים למגוון רחב של תרחישים.

מצה"ל נמסר כי "צה"ל ימשיך לפעול מעל ומתחת לקרקע, לסיכול ניסיונות פגיעה בתושבי מדינת ישראל ולשימור השקט היחסי באזור שהושג לאחר מבצע 'צוק איתן'".

בהכנת הכתבה השתתף ישראל אוחיון

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.