החרדים יוצאים לקרב • גשייד מסביר :"לא צריכים לחכות שחמום מוח ייקח אקדח"

מיוחד ל'קוקר': כמה ימים לפני המחאה האדירה של היהדות החרדית במחאה על ההתנכלות לחרדים בערד, שאלנו את היועץ החרדי מנחם גשייד, על חיוניות המאבק שמנהלת חסידות גור, וגם, האם דגל התורה יושבת על הגדר?. התשובות בפנים.

כמה ימים לפני המחאה האדירה של היהדות החרדית במחאה על ההתנכלות לחרדים בערד, שאלנו את מנחם גשייד, היועץ החרדי ,על חיוניות המאבק שמנהלת חסידות גור, וגם, האם דגל התורה יושבת על הגדר?

 על מה המאבק?

המאבק על זכותם של יהודים להתגורר בארץ הקודש מבלי שמתפרעים יפריעו להם בתפילתם בבית הכנסת שלהם. לא ייתכן שמאבק פוליטי כזה או אחר יגלוש לתחומי בית הכנסת. יש מקומות שהם חייבים להיות מחוץ לגבול. זו לא מאבק על הקצאה ולא על משרה. זה מאבק על כבוד שמים על תפילה של יהודים בבית כנסת בארץ ישראל. זה סף שאסור לחצות אותו ויהי מה.

למה כל הציבור החרדי צריך להיות שותף למאבק?

המאבק הוא לא של גור, הוא מאבק נגד כפייה חילונית, זה לא מאבק על רשות הרבים, זה לא מאבק של גור. לוקחים אברכים לבתי משפט , יש אכיפה סלקטיבית של חוקים, מענישים אותה על בניית סוכה. ולמרות זאת לא ביקשנו את עזרת הציבור. הפעם החלטנו לצאת  למאבק מפני שנחצו כל הקווים האדומים, חייבים לעצור את זה, זה מאבק של כלל ישראל, זה במקרה התחיל בערד, אחרת זה יתפשט לאזורים חרדים נוספים.

  מה תענו לאנשי דגל התורה, שטוענים כי אתם לא מספיק  מסייעים להם במאבקים בחיפה ובירושלים?

אנחנו בקשר אדוק עם אנשי 'דגל התורה', ההשקפה שלהם היא נגד הפגנות, אבל קיבלנו תמיכה מהם ויש היום מאמר מערכת ב'יתד נאמן' 'בעד המאבק, לא שמעתי טענות מצד אנשי דגל התורה. יש שיתוף פעולה בכל מקום, אני רוצה להזכיר לך שבמאבק על חילולי השבת של שפע שוק היו אנשי הכיפות הסרוגות אלו שפנו אלינו, כך גם אנשי חסידות סלונים שקיבלו את עזרתנו בפרשת עמנואל, המאבקים הגדולים של הציבור החרדי מצליחים שכולם נרתמים.

 

האם אתם לא חוששים, כי המאבק יגביר את האיבה בין חילונים לחרדים?

הגענו לרף המקסימלי, אנחנו לא יכולים לשתוק על כך שלא נותנים ליהודים להתפלל,  אנחנו לא צריכים לחכות שחמום מוח ייקח אקדח ויירה בחרדי.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. יום נקם ושילם.
  הגורים הבריונים והאלימים גנבו את בית הכנסת הזה מחסידי חב"ד באמצעות שירה תוך כדי התפילה התפרעות ולאלימות.
  גלגל חוזר בעולם…

  הגורים סכנה ליהדות |
  הגב
  • לפני 15 שנה כשרצו כל הרבנים בא"י שכולם ייצאו להתפלל ביחד לגאולה שלמה האדמו"ר מגור לא רצה בגלל חשש בטחוני של פיגוע ר"ל, ובגלל זה בטלו מעמד הקדוש הזה, והמשיח עוד לא הגיע, תגידו לי מה קרה עכשין? כבר אין חשש בטחוני???? איזה בלוף איזה כפירה בקב"ה? איזה בושה לעם ישראל שהשר מכנסת המינים מוביל עם ישראל לשמד. שלוחי השטן ממש, להפגין ביום חמישי בעד בנין היינו הפגנה בעד כסף.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 2. מי כמו חסידי גור יודעים כמה גדולה קדושתו של בית כנסת, כמה פעמים נשלחו צעירים (לא בערד) להיכנס ולהפריע לתפילות וסדרי לימוד של ליטאים ,כך זה היה ברחוב ירשלים בבני ברק וברוזובסקי ועוד ועוד, כך זה היה אצל הקומניסטים הם יעשו מה בא להם וכולם צריכים לרקוד לפי החליל , שולחים את מנחם לעשות שטיפת מוחבתקשורת החרדית ואת ליצמן לאנוס אדמורים וכולנו כולנו נלך ונמחה , הבעיה שהיחידים שיצחקו שם מתחת לזקנם הדובלל זה הגערעס בעצמם, הם הרי יודעים יותר מכולם מהו סולם הערכים האמיתי בעשור האחרון , כולנו מצא ונצעק "שיתגדל ויתקדש שמו הגדול בעולמות העליונים (

  דודו |
  הגב