מנחם קולדצקי מתנצל: בפני השונאים, המחבלים ואברהם פריד

כעורך מדור הברנז'ה הנקרא ביותר, "בקליינע", לפעמים מגיעות ידיעות שלא אמורות להתפרסם, לעתים אנחנו מפריזים כדי להוסיף עניין. זה הזמן להתנצל

כמו בכל שנה, אני יושב ומעלעל ביני לבין עצמי, ומהרהר עם ארבע דפנות ליבי על הכתבות שֶׁכתבנו לְפָנֶיךָ וגובלות בְּחִלּוּל הַשֵּׁם: כבר מאז שאני זוכר את עצמי, נצרב בזכרוני המשפט "שגיאות מי יבין", וכנ"ל פסיקים ורווחים שזרקתי לפעמים בלי קשר. את הנסתרים והנגלים אתה יודע.

ראשית, אבקש סליחה מבורא עולם על כך שלא גברתי על יצרי והעליתי כתבות שנויות במחלוקת. מתוודה אני על חטאי ופשעי, ואני כמקלדת עמוסה בפירורים מלא בושה לפניך.

יה"ר מלפניך שלא אכתוב עוד על… ומה שכתבתי לפניך, מחק ברחמיך הרבים.

סליחה מהיחצ"ן החדש בן ה-18 שנפנפתי בהינף יד, ואתו כתבת היח"צ על הכוכב (שעוד לא נולד) שקם מהפח ומתגלה לעין כל כיוצר פורץ דרך.

סליחה מכם, הגולשים, שנכנעתי למסכת הלחצים הבלתי פוסקת והעליתי את סינגל הביכורים (שלא על מנת לקבל כרטיס להופעה או דיסק), שמוטב היה שייקבר בתיבת המייל ויימחק לדיראון עולם ותהיה נשמתו צרורה יחד עם אלפי הודעות ספאם שנעקדו על קידוש הג'ימייל.

סליחה מכם הגולשים שהיו צריכים לקבל מיד שבוע מנה חמה מהעיתונאי או הצלם התורן שמוציא לנו ת'עיינים. היום זה בחירה שלכם, תפתחו ת'סטורי…

סליחה מהיח"צן שרכש ג'יפ יוקרתי, ורק בגלל שזה מצלצל טוב בכותרת העלנו ברוב חוצפתנו את תעריף מחיר הג'יפ באיזה מאה אלף שקל ויותר, ובכך הרבינו קנאה ותחרות בין אנשי הברנז'ה הנאנקים תחת הלוואות עם ריביות גבוהות.

סליחה מבן של ראש הישיבה שאמנם לא הזכרנו את שמו אבל הזכרנו את הסיפור האישי הלא נעים שעבר, ויותר מידי הבינו למי התכוונו.

סליחה מגדול הזמר החסידי אברהם פריד, שעליו כתבתי כי קולו נשנק במופע בהר הזיתים. אך עד מהרה התברר (על ידי אחד היח"צנים) כי קולו שב מהר מאד לאיתנו, כבר באותו ערב.

סליחה מחבלים. סליחה שונאים. סליחה ראב"ד. סליחה רשב"ם. סליחה באטש. סליחה שוואנצנעס. וסליחה מעוד פלגים ותתי פלגים שלא הזכרתי, כי רבים הם.

עַל כתבות שֶׁאָנוּ חַיָּבִים עֲלֵיהֶם אַרְבַּע מִיתות בֵּית דִּין: סְקִילָה. שְׂרֵפָה. הֶרֶג. וְחֶנֶק: על כתבות שכתבנו לְפָנֶיךָ בְּיודְעִים וּבְלא יודְעִים: וְעַל כולם אֱלוקַ סְלִיחות. סְלַח לָנוּ. מְחַל לָנוּ. כַּפֶּר לָנוּ.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. חתיכת אפס. מיץ של הזבל של האנושות. גוש רוע מהלך, נזק על שתים

    זה מה שאתה.

    א |
    הגב