מנחם שפירא בפליטת פה אומללה: "הרבנים? מה הם מבינים בפוליטיקה?"האזינו

התבטאות מסעירה של יו"ר המחלקה המונציפלית של 'דגל התורה'  מנחם שפירא נחשפה הערב  ברדיו קול חי בתוכנית של אברהם פרסטר ומעוררת סערה גדולה בפוליטיקה המקומית.

 פליטת הפה המזעזעת של שפירא, נאמרה על רקע החלטתו של חבר הכנסת משה גפני שמנסה בימים האחרונים ל"הצניח" את מקורבו העיתונאי אליעזר ראוכברגר, הכתב הפרלמנטרי של יתד נאמן ותושב ירושלים, לתפקיד יו"ר דגל התורה באלעד ומועמדה לתפקיד הבכיר שתקבל דגה"ת אחרי הבחירות.

רבני העיר ובראשם הגרש"ז גרוסמן, יחד עם עסקנים ותושבים,מתנגדים נחרצות למהלך וטוענים כי אין חולק על כך שראוכברגר הוא מועמד ראוי אולם לא יעלה על הדעת להצניח מועמד שאינו תושב העיר ולדלג על דור של עסקנים ראויים מקומיים.

לשם כך שלח גפני את שפירא שזה ילך וירגיע את החברים באלעד שזעמו על ההצנחה של איש 'יתד' תושב ירושלים שאינו מכיר ומתמצא בנבכי ובמסדרונות העיר אלעד.  שפירא לא רק שלא הצליח להרגיע את הגבאים אלא שהוא הצליח להוציא את הגבאים משלוותם תוך כדי שהוא נשמע כשהוא מדבר אליהם בזלזול ובהתנשאות.

 שפירא הגיע לפגישה עם גבאי בתי הכנסת והבהיר להם את דעתו מבלי שעשה שיעורי בית. שפירא השיב לנציגי בתי הכנסת בצורה מזלזלת ומתנשאת, בחלקה הראשונה של ההקלטה  מטיחים בפני שפירא: "מאיפה אתה מבין מה קורה פה בעיר?,  שפירא שבמקום להשיב בצורה עניינית יצא מכליו – ונסחף לדו שיח סוער במיוחד, שפירא התקשה להשיב לשאלה כי רבני העיר סוברים אחרת  והגיב בזעם:  "הם רבנים, שיתעסקו בהלכה, מה הם מבינים בפוליטיקה?", הטיח שפירא לעברם של הגבאים ההמומים.

 אם זה לא מספיק: מופע האימים של יו"ר המחלקה המונציפלית המשיכה כאשר הגבאים שאלו אותו לגבי דעת הרחוב באלעד שמתנגדת להצנחה המדוברת,  "אני מסתכל ענינית לא אכפת לי מה אנשים אומרים ברחוב  גם אם אנשים יצעקו ברחוב שהוא לא מתאים, אנחנו נחליט מה שטוב לנו". אומר שפירא.

בדגל התורה באלעד זועמים על שפירא, הן על התוכן והן על הדברים הקשים שאמר, " לא נעבור על כך בשתיקה", אומרים הגבאים.

עתה נראה כי דווקא בנקודה שבה שפירא חשב לפרוץ קדימה במימי הפוליטיקה המקומית הוא יצטרך לשלם מחיר יקר על פליטת הפה החמורה נגד רבנים, " זה לא סגנון של נציג ציבור שאמור לשרת את החברים ב'דגל', אומר לנו אחד העסקנים בעיר, הוא מתבטא בצורה שמתאימה יותר לשדר הרדיו נתן זהבי, לא לחובש כיפה.

האזינו: באדיבות רדיו קול חי

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מה הקשר בין הכתבה לתמונה ששמתם, התמונה מהעיר אופקים עם אברהם דייטש ויחזקאל שרייבר נציגי דגל בעיר
    וזאת הכפשה לא הוגנת

    דוד |
    הגב