מניית החפץ חיים בנסיקה

בבית המכירות הפומביות "ווינרס" (Winner’s) מציינים כי בשנה האחרונה מסתמנת מגמה מעניינת של ביקוש הולך וגובר לספרים וכתבי יד המיוחסים למרן בעל ה"חפץ חיים". {לאספנים שבניכם }

בבית המכירות הפומביות "ווינרס" (Winner’s) מציינים כי בשנה האחרונה מסתמנת מגמה מעניינת של ביקוש הולך וגובר לספרים וכתבי יד המיוחסים למרן בעל ה"חפץ חיים". אחת העדויות לכך היא הפער בין המחיר ההתחלתי למחיר אותו מוכנים לשלם הקונים. כך למשל, נמכר בשבוע האחרון עותק של משנה ברורה ממהדורה ראשונה מפיעטריקוב שנדפס בשנת תרס"ז [1907], כאשר בדף הקדם שער מופיע הכיתוב "מוגה" בעפרון בכתב ידו של המחבר (כידוע, מרן בעל החפץ חיים היה נוהג לבדוק את הספרים לאחר הבאתם לדפוס, ולציין בכיתוב "מוגה" כעדות לכך שהספר נקי מטעויות) במחיר של 780 דולרים(!) כאשר מחיר הפתיחה עמד על 50 דולרים בלבד.

 

לפני כחודש, נמכר ב"ווינרס" (Winner’s) עותק של ספר "חפץ חיים" ועליו הגהות בכתב יד המחבר במחיר מפולפל של כחמשת אלפים דולר בעוד מחיר הפתיחה שלו עמד על 500 דולרים בלבד.

 

על אף העובדה שמדובר בכתבי יד וספרים מהדור האחרון נדמה כי בקרב שוק האספנים ורוכשי כתבי היד קיים ביקוש רב לפריטים של רבי ישראל מאיר הכהן מראדין זצוק"ל.

 

בבית המכירות הוותיק מציינים כי "פעמים רבות מגיעים אלינו מוכרים שלא מודעים לעובדה כי הפריטים שבידם הינם בעלי ערך רב. במקרה של ספר החפץ חיים, אנחנו גילינו למוכר שכתב היד הוא של החפץ בעצמו וביכולתנו להשיג עבורו מחיר נאה, אולם גם אנחנו הופתענו מהחביבות היתירה שהרוכשים גילו כלפי הפריט, גם ספר המשנה ברורה שנמכר המוכר דרש עליו פחות מעשירית מהמחיר וברוך ה' השגנו עבורו מחיר גבוה מאוד. מסתבר שלאחוז ספר שאתה יודע שגאון ישראל בדורות האחרונים אחז בו ורשם בו את רישומיו או הגהותיו, זו באמת תחושה מיוחדת".

%d7%97%d7%a4%d7%a5

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.