מני מזוז וענת ברון נבחרו לשופטים החדשים

היועמ"ש לשעבר נמנה עם 14 המועמדים הסופיים לאיוש שתי המשרות המתפנות בעליון עם פרישתה של עדנה ארבל ופרישתו הצפויה של הנשיא אשר גרוניס

היועץ המשפטי לממשלה לשעבר, עו"ד מני מזוז, ושופטת בית המשפט המחוזי בתל-אביב, ענת ברון, נבחרו לשופטים החדשים בבית המשפט העליון.

היום (א') התכנסה הוועדה לבחירת שופטים, בראשות שרת המשפטים ציפי לבני, לבחירת שני שופטים חדשים לכהונה בבית המשפט העליון. מדובר בשתי המשרות המתפנות בעליון עם פרישתה של השופטת עדנה ארבל ופרישתו הצפויה של הנשיא אשר גרוניס.

מזוז נחשב לאחד המועמדים המועדפים לתפקיד ולמועמד המועדף על שרת המשפטים, ציפי לבני, אשר הגיעה ככל הנראה להסכמה על מינויו עם נשיא בית המשפט העליון, השופט אשר גרוניס. לגבי המשרה השנייה שמתפנית בעליון, ההערכה הייתה כי שרת המשפטים תלחץ על איוש המשרה על-ידי מועמדת אישה.

מלבד מזוז, התמודדו על התפקיד שופטי בית המשפט המחוזי מיכל אגמון-גונן, יוסף אלון, נאוה בן-אור, ענת ברון, דבורה ברלינר, יעל וילנר, דוד חשין, רויטל יפה-כ"ץ, חאלד כבוב, רות רונן וג'ורג' קרא; זאת לצד פרופ' ברק מדינה מהאקדמיה ועו"ד אייל רוזובסקי מהשוק הפרטי.

נזכיר כי בשבוע שעבר הוחלט להסיר את שמו של נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת, השופט יצחק כהן, מרשימת המועמדים לבית המשפט העליון. זאת, בעקבות החלטת היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין לפתוח בחקירה פלילית נגדו בחשד לביצוע עבירות מין לכאורה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.