מנכ"ל אל המעיין ל'אקטואליק': "לא רצינו להטריח את חכם שלום"

בעיתון 'הדרך' פורסמה מודעה המזמינה את הציבור למעמד שמחת בית השואבה בהיכל 'יד אליהו' שיתקיים ללא נשיא המועצת. מנכ"ל אל המעיין מזים בשיחה ל'אקטואליק' את השמועות והספקולציות

קוראי עיתון 'הדרך' ביטאון תנועת ש"ס, הופתעו לגלות הבוקר בעמוד האחורי של העיתון המפלגתי מודעה מטעם התנועה המזמינה את הציבור הרחב לעצרת שמחת בית השואבה באולם הספורט "מנורה מבטחים" בתל אביב, כאשר שמו של חכם שלום כהן נשיא מועצת חכמי התורה לא מופיע במודעה החגיגית.  מי שכן ישתתף באירוע הוא: יו"ר שס אריה דרעי לצד הראשון לציון רבי יצחק יוסף שיכבד בברכתו את האירוע.

האירוע עצמו מומן על ידי עיריית תל אביב, באירוע ישתתף ראש העיר רון חולדאי,  על הפן האמנותי יקח חלק גדול הזמר החסידי יעקב שוואקי.

גורמים יודעי דבר בתוך התנועה יודעים לספר לנו הבוקר על המתיחות שמתחוללת מתחת לפני הקרקע בין חצרו של חכם שלום לבין יו"ר תנועת שס אריה דרעי שכמעט ולא נפגש עם מנהיג המועצת. המתיחות שהחלה בעקבות חילוקי דעות על שליטה. במשרד הדתות הגיעה לשיא כאשר דרעי נאלץ בפרשת גואטה להתקפל ולהישמע להוראות שיצאו מפיו של הרב יעקב כהן בנו של חכם שלום והאיש החזק בבית החכם.

גורמים בתוך התנועה סבורים כי דרעי רצה "לחנך" את השליט החדש ולפיכך לא הזמינו לאירוע הגדול של תנועת ש"ס שיתקיים בהיכל "מנורה" בתל אביב. את מי שכן בחרו בש"ס להזמין זה הראשל"צ רבי יצחק יוסף בעוד חכם שלום נעלם מעין הזרקורים. "בכך מאותת דרעי לאיש החזק בשס כי מרה תהיה אחריתו באם ימשיך להערים קשיים בעתיד" טוען פרשן פוליטי שמכיר את הלכי הרוחות.

בעוד בתנועה עסוקים בספקולציות, בש"ס הרשמית מכחישים מכל וכל את הטיעונים המובאים כאן. בשיחה ל'אקטואליק' אומר מנכ"ל אל המעיין משה אילוז כי  "אין שום מלחמה בין הצדדים", הוא אומר, אילוז מנמק את הסיבה שבגינה חכם שלום לא יופיע באירוע הגדול, "פשוט לא רצינו להטריח את חכם שלום", הוא מסביר. עוד מוסיף אילוז: "חכם שלום גם לא יוצא לאירועים מחוץ לירושלים".

בתוך התנועה החל רחש בחש גם לסוגיית אי קיום מעמד הקבלת פני רבו כפי שהיה נהוג כל חג. על כך משיב אילוז "כל המקומות תפוסים", הוא טוען.

כך או אחרת, אנו ב'אקטואליק' נמשיך לעדכן על המתרחש בתוך התנועה וגם לגבי המעמד הגדול לכבודה של תורה.

 

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מפרשי ופוסקי הפשט והקבלה בכל הזמנים על מעלת הראשל"צ ונשיא בית הדין הרבני העליון

  הזוהר הקדוש אומר שאותו תפקיד שמילא משה רבנו בתור נשיא הדור ממשיך בכל דור ודור בזוהר (תיקון ס"ט) כתוב: "אתפשטותא דמשה בכל דרא ודרא" ובמדרש (בראשית רבה פרק נ"ו) מובא: "אין דור שאין בו כמשה" מרדכי שבדורו כמשה שבדורו דהיינו שמשה רבנו- נשיא הדור -ישנו בכל דור ודור.
  בחומש במדבר (פרק כ"א, פסוק כ"א) מבאר רש"י את הסיבה לכך שבמקום אחד אומרת התורה שעם ישראל שלח מלאכים למלך האמורי ואילו במקום אחר מיוחסת שליחתם למשה רבנו בלבד: שמשה הוא ישראל וישראל הם משה, לומר לך שנשיא הדור הוא ככל הדור, כי הנשיא הוא הכל".
  מובא בספרים הקדושים שנשיא הדור הוא גם משיח שבדור.(פירוש ברטנורא על מגילת רות,רבי חיים ויטל במרגליות הים,תשובות חתם סופר ו,צח). וראה שדי חמד שם: " בדרך הזה הי' משוער אצלם בכל דור מי הוא . . רבינו הקדוש . . כדורו אמרו וידעו שהוא המוכן . . וכן הוא בכל דור ודור צ"ל אחד מוכשר שמא יזכו.

  עם הספרים הקדושים לא מתווכחים |
  הגב
 2. שס במצב עגום ודרעי יודע שאוטטו מדיחים אותו

  הדחת דרעי החלה

  שמואל |
  הגב
 3. דרעי בשיפלותו! מחסל את חכם שלום שהעיף את גואטה

  דרעי ממשיך לזלזל ברבניו

  שס תימחק |
  הגב