מנכ"ל הדתות הנכנס אלחנן גלאט ביקר בקבר יוסף

למעלה מאלפיים מתפללים מכל רחבי הארץ נכנסו אמש (ג), לאורך כל הלילה, לתפילה בקבר יוסף, בארגון המועצה האזורית שומרון ואגודת "שכם אחד" ובאבטחת חטיבת שומרון.

בראש הנכנסים היה מנכ"ל משרד הדתות הנכנס אלחנן גלאט, שפתח את סיוריו בתפקיד – באלון מורה ובקבר יוסף, כאורחו של ראש המועצה גרשון מסיקה ופרוייקט הסיורים "שומרון – נעים להכיר".

בראשית הביקור הגיע גלאט לביתו של רב השומרון הרב אליקים לבנון, שם נועד עם הרב וכן עם ראש המועצה גרשון מסיקה, ממלא מקום ראש המועצה יוסי דגן ודוידי בן ציון ממיזם "שומרון – נעים להכיר".

במפגש נדונו עניינים הקשורים בצרכי הדת באזור השומרון, שהוצגו ע"י ראש המועצה גרשון מסיקה, ולאחר מכן סקר מ"מ ראש המועצה יוסי דגן בפני האורח את מבצעי הסיורים ההסברה של מועצת השומרון – בארץ ובמדינות אירופה.

לאחר מכן הצטרף מנכ"ל משרד הדתות לראש המועצה וציוותו, ועימם לאלפי המתפללים שנכנסו בסבבים מסודרים לתפילה בקבר יוסף.

גלאט לא הסתיר את התרגשותו מהתפילה במקום הקדוש, וממראה סבבי האוטובוסים המורידים את אלפי המתפללים בדיוק מופתי. אלפי המתפללים, דתיים, חרדיים וחילוניים, התפללו בהתרגשות, ועימם חיילי צה"ל.

בסיום הביקור אמר אלחנן גלאט: "זו זכות גדולה להתפלל בקבר יוסף עם המוני עם ישראל ועם אנשי המועצה האזורית שומרון הנפלאים, שטורחים ומארגנים את התפילות והביקורים במקום הקדוש והחשוב הזה. בע"ה אעזור ככל שיותר לאנשי מועצת השומרון במשימה חשובה זו".

ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה אמר: "קבר יוסף מושך אליו את כל עם ישראל, דתיים, חילוניים ומסורתיים. מרגש לראות את הנהירה והביקוש העצום להתפלל כאן מכל שכבות הציבור. אנו נמשיך לארח כאן את כולם, ולפעול לחזרה מלאה למקום ולחידוש הלימוד והתפילה בצורה קבועה".

מ"מ ראש המועצה יוסי דגן סיכם את הכניסה: "הגעת מנכ"ל משרד הדתות של מדינת ישראל היא אמירה חשובה. בשנה האחרונה הבאנו לקבר יוסף למעלה מ-10 שרים ויותר מ-15 חברי כנסת. קבר יוסף שייך למדינת ישראל, ואנחנו מצפים שממשלת ישראל תקח מחדש את השליטה המלאה עליו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.