מנכ"ל המשרד להגנת העורף בביקור באיחוד: "אעשה הכל למענכם" – (תמונות)

מנכ"ל המשרד להגנת העורף: אפעל לסייע ל"איחוד הצלה" על מנת שיהפוך להיות חלק בלתי נפרד ממערך החירום בישראל

המטה הראשי של ארגון "איחוד הצלה" בירושלים זכה לביקור מיוחד של מנכ"ל המשרד להגנת העורף, ניצב (בדימוס) דן רונן, וסמנכ"ל המשרד שאול אהרון המשמש גם כראש אגף היערכות לחירום.

בכירי המשרד להגנת העורף קיבלו סקירה מראשי הארגון על הפעילות הנרחבת ברחבי הארץ ועל אלפי מתנדביו הפרוסים מצפון ועד דרום ומופעלים בשגרה ובחירום באמצעות מוקד חירום ארצי המאויש 24 שעות ביממה והמעניקים טיפול רפואי ראשוני לכל קריאה, ללא הבדל דת או גזע. אנשי הארגון הציגו את הצעדים בהם נוקט הארגון על מנת להבטיח רציפות תפקודית גם בעתות חירום, בין היתר באמצעות מוקד גיבוי לשעת חירום הפועל ממקלט תת קרקעי הממוגן מפני התקפות טילים.

בארגון "איחוד הצלה" הציגו לפניהם את פעילותם. בלט במיוחד האגף הטכנולוגי, שהדגים את פרויקט הדגל שלו – מזוודת חפ"ק מתקדמת ניידת, שפותחה באופן בלעדי ב"איחוד הצלה" ונותנת מענה מלא להפעלת מערך הכוחות באירועים המוניים מהשטח.

ראשי המשרד ביקרו גם במחסן הלוגיסטי המרכזי, שם התפעלו מכל הציוד המשוכלל הניתן לכל המתנדבים – רופאים, פרמדיקים וחובשים, המקבלים ציוד אישי מלא בשווה לציוד הקיים באמבולנס. בכך, באירועי חירום שכונני "איחוד הצלה" מגיעים אליהם ראשונים, יכולים הכוננים לתת מענה רפואי ברמה מקצועית גבוהה.

עוד הודגש נושא מוכנות הארגון לשעת חירום הבא לידי ביטוי בהקמתם והפעלתם 24 מרכזי ציוד ולוגיסטיקה של הארגון ברחבי הארץ.

מנכ"ל המשרד להגנת העורף, ניצב (בדימוס) דן רונן: "זמן התגובה לאירוע הוא מדד להצלת חיים, יש לפעול למהלך משמעותי ולשילוב קדימה, לחיבור וסיוע לרשויות המקומיות כחלק מצוותי החירום וההצלה. לצורך כך, אפעל לסייע ל'איחוד הצלה' על מנת שיהפוך להיות חלק בלתי נפרד מארגז הכלים של המדינה". והוסיף עוד כי הוא שמח על הביקור בארגון והתפתחותו בתחום הצלת החיים: "אבחן יחד עם הסמנכ"ל את המוכנות שלכם ואת ההצטרפות שלכם כארגון שיקבל סיוע ותמיכה מהמשרד להגנת העורף, על מנת שתתחזקו ותגדלו ותהיו מוכנים גם בימי שגרה וגם בחירום".

יו"ר "איחוד הצלה", זאב קשש: "אלפי מתנדבי 'איחוד הצלה', רופאים, פרמדיקים וחובשים הוכיחו את יעילותם בשגרה ובחירום. הם מגיעים במהירות מרבית לאירועים ופועלים בתוך הקהילה. אני מקווה ששיתוף הפעולה המתרקם בין 'איחוד הצלה' לבין המשרד להגנת העורף ייתן יתר תוקף להצלת חיים בכל מדינת ישראל ובכל אירוע, בין אם מדובר על רעידת אדמה או מזג אוויר חריג, לרווחת אזרחי ישראל".

בסיום הביקור ביקשו נשיא "איחוד הצלה", אלי ביר ויו"ר "איחוד הצלה", זאב קשש להודות לבכירי המשרד להגנת העורף והעניקו להם תעודת הוקרה.

תמונות מהביקור
צילום: דוברות איחוד הצלה
מנכל העורף באיחוד צילם האיחוד (4)

מנכל העורף באיחוד צילם האיחוד (5)

מנכל העורף באיחוד צילם האיחוד (1)

מנכל העורף באיחוד צילם האיחוד (2)

מנכל העורף באיחוד צילם האיחוד (3)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.