מנכ"ל משרד הבריאות: "מקווה שהרופאים יחזרו להדסה"

לאחר פסיקת בג"צ במשבר הדסה מתייחס מנכ"ל משרד הבריאות לפסיקה, מנגד במטה מאבק ההורים אומרים הערב "המאבק שלנו ימשיך עד אשר יימצא פתרון הולם"

מנכ"ל משרד בריאות משה בר סימן טוב התייחס הערב ברדיו 'קול ברמה' שעה קלה לאחר פסיקת בג"צ על המשבר ב'הדסה'.

"זה לא עניין של מרוצים או לא, היה כאן אחד הפרקים הכואבים והקשים במערכת הבריאות, נאלצנו לעמוד על עיקרון שמחלקות פותחים רק כשצריך ולא בגלל סכסוכי עבודה. אנחנו רוצים להמשיך הלאה. במרפאה הקיימת ממילא בשערי צדק, יוכלו לעבוד שלושה רופאים עד סוף השנה.

מקווה שהרופאים יחזרו להדסה, אם לא – התחייבנו לבג"צ שנמצא להם עבודה במחלקות המטו-אונקולוגיות אחרות .

 

מטה מאבק ההורים הגיבו הערב ״אנו רואים בפסק הדין פתח ותקוה לפתרון אמיתי בשערי צדק. אנחנו נמשיך במאבקנו הצודק בכדי להבטיח שמשרד הבריאות לא יתנקם בבי״ח שערי צדק ואכן יאפשר לו להרחיב את הפתרון עבור כל ילדי ירושלים החולים בסרטן. כל שנותר לנו לקוות שבי״ח שערי צדק יהיה אמיץ מספיק מחד, ומשרד הבריאות יהיה הוגן מנגד כך שתפתח יחידה המטו אונקולוגית ראויה בירושלים״.

״הפקדנו את חיי הילדים שלנו בידי שופטי בגץ, בתקוה שהם יסתכלו לילדים שלנו בעיניים ויבינו כמה הם זקוקים לרופאים שרק טובת הילדים עומדת נגד עיניהם. לא חלמנו שנצטרך להיכנס למאבק הזה אבל אנחנו נחושים לנצח בו. אנחנו נלחמים את המלחמה של הילדים. אנחנו מתכוונים לפרק היום את אוהל המחאה כי לצערנו אזלו האמצעים ואין לנו עוד אפשרות להחזיק אותו. מודים לכל מי שתמך.

המאבק שלנו ימשיך עד אשר יימצא פתרון הולם וראוי לילדינו ולילדי ירושלים החולים בסרטן בכלל״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.