מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר פורש מתפקידו לאחר 3 שנים; טרם מונה מחליף

בין המהלכים אותם קידם לוקר מטעמו של רה"מ: רפורמת היבוא המקביל במזון לא רגיש (רפורמת הקורנפלקס), צמצום השימוש במזומן, רפורמה בכוח האדם בשרות המדינה, תכנית צמצום הרגולציה והבירוקרטיה בממשלה

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר, הודיע היום לראש הממשלה כי ברצונו לסיים את תפקידו בתום שלוש שנים. מועד סיום התפקיד טרם נמסר. על פי הערכות לוקר ישוב למגזר העסקי. טרם הוחלט מי יחליפו.

לוקר, אשר הגיע לשירות הציבורי מהמגזר העסקי החל את עבודתו כמנכ"ל משרד ראש הממשלה בשנת 2011. במסגרת תפקידו ניהל את עבודת המטה של הממשלה בנושאים הכלכליים-חברתיים ופעל בנושאים אלה כאיש הביצוע של ראש הממשלה בנימין נתניהו מול שרי ומשרדי הממשלה, ראשי רשויות, משקיעים זרים והמגזר העסקי. לוקר פעל ליצירת מנועי צמיחה, פיתוח הפריפריה וקידום רפורמות כלל משקיות. כמנכ"ל משרד ראש הממשלה היווה כתובת לבוררות, גישור והסרת חסמים בעבודת הממשלה.

בין המהלכים אותם קידם מטעמו של ראש הממשלה ניתן למנות את: רפורמת היבוא המקביל במזון לא רגיש (רפורמת הקורנפלקס), צמצום השימוש במזומן, רפורמה בכוח האדם בשרות המדינה, תכנית צמצום הרגולציה והבירוקרטיה בממשלה, מעבר צה"ל דרומה ופינוי מחנות צה"ל מאזורי הביקוש, תכניות לפיתוח כלכלי חברתי של הנגב ועוטף עזה, החלת שקיפות ובקרה בתקציב מערכת הביטחון, מיזם הסיבים האופטיים וישראל דיגיטאלית, קידום משק הגז הטבעי (יצוא, מתקני קליטה ועוד), רפורמה בתכנון ובנייה, תכניות מחיר מטרה והסכמי גג בדיור, גני ילדים חינם לגילאי 3-4, קידום היחסים הכלכליים עם יפן, תכניות לפיתוח כלכלי במגזר המיעוטים ומתווה הפרטת תעש.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: "אני מודה להראל על עבודתו המאומצת והמבורכת באחד התפקידים המורכבים בשירות הציבורי. במשך 3 שנים ותחת שתי ממשלות בראשותי, קידם הראל בצורה יוצאת דופן נושאים רבים וקריטיים למדינת ישראל ועשה זאת מתוך תחושת שליחות, במקצועיות, צניעות, והצלחה רבה".

חדש: באפשרותכם לסמן קטע מהמאמר ולשתף רק אותו. סמנו קטע ושתפו.

מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר אמר: "זו הייתה תקופה אינטנסיבית ומרתקת והייתה לי הזכות הגדולה לסייע לראש הממשלה בצמתים מרכזיים של ניהול המדינה. אני מודה לרה"מ על כך שבחר בי לאחד מתפקידי המפתח של השרות הציבורי במדינת ישראל ונתן לי את האמון והגיבוי על מנת לקדם נושאים חשובים לאורך השנים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.