מנכ"ל "קול ברמה": "נחצו קווים אדומים"

בכנס אילת לעיתונות שנערך היום בהשתתפות בכירי התקשורת והפרסום בעולם החרדי התייחס מנכל רדיו קול ברמה אריאל דרעי לפרשת ההקלטות

בכנס אילת לעיתונות שנערך היום בהשתתפות בכירי התקשורת והפרסום בעולם החרדי התייחס מנכ"ל רדיו קול ברמה אריאל דרעי לפרשת ההקלטות: "אנחנו ברדיו קול ברמה נכנסנו למים הבוערים האלו בידיעה מושכלת. ידענו שאנחנו הולכים ומציגים את הקלטת שבה התבטאויות בוטות נגד גדול בישראל. אבל ידענו גם שניהיה קול בודד. לא הצגנו את הקלטת של מרן הרב עובדיה נגד יו"ר שס ועוד קלטות שפורסמו כי אנחנו לא מציצנים ואין לנו עניין ברכילות. בקלטת שהצגנו נחצו קווים אדומים ובעיקר על איבוד הכבוד לרבנים . ועל זה היתה המחאה".

מנכ"ל קול ברמה מדבר – צילום: יהודה שלזינגר

בפאנל "מהשטייטל לוואטסאפ" שנערך בכנס אילת לעיתונות ועסק במפץ הדיגיטלי שמטלטל את המגזר החרדי, השתתפו יהודה שלזינגר מ"ישראל היום"; חיים לוינסון מ"הארץ"; יצחק נחשוני, עורך "מרכז העניינים"; יאיר שרקי מחדשות 2; רחל לויטן מ"משפחה"; יוסי רוזנבוים מ-YPR ואושרת מועלם מרדיו "קול ברמה". את הפאנל הנחה יוסי אליטוב, עורך "משפחה".

אושרת מועלם סמנכלית השיווק ברדיו קול ברמה התייחסה בדבריה לשאלה האם הציבור החרדי נמצא בתוך קבוצות הווטסאפ: הציבור החרדי בכלל והציבוא מאזיני הרדיו בפרט פחות מחובר וניזון מהווטסאפ. ולראיה הצגת הקלטת. זה רץ במדיה הדיגיטלית. באתרים. בקבוצות הווטסאפ וזה לא עורר את מי שהיה צריך לקום ולהתנצל. אחרי הצגת הקלטת ברדיו קול ברמה כחלק מחובת המחאה. זה תפס שיח בחברה החרדית ובקרב מאזיני הרדיו שלא הותיר ברירה אלא להתנצל.

עמי מימון מנהל התוכן הקל ברדיו התכבד בסיכום הדיון ואמר: הציבור הספרדי בני התורה נהנה מתוכן איכותי. תוכן מבוקר ללא שיוט בעולם הדיגיטל. ציבור בני התורה הספרדי לא נמצא בווטסאפ ואני חווה את זה יום יום בעבודה מול המיקרופון .

עיתונות בחרדית סובלת ממספר גדול של כתבים לא מקצועיים. לא כל אחד יכול להיות קברן או מלמד, אבל בכל הנוגע לעיתונאי – כל ממזר הוא מלך. יש פה בעיה קשה של איכות בתחום הביטוי והכתיבה".
כך אמר היום (שני) יוסי אליטוב, עורך השבועון החרדי "משפחה" בפאנל שכותרתו "מהשטייטל לוואטסאפ", שעסק במצבה של העיתונות החרדית בישראל. הפאנל התקיים במסגרת כנס אילת לעיתונות שמקיימת השבוע אגטודת העיתונאים בתל אביב.

אליטוב, שגם הנחה את הפאנל, הצביע בדבריו, על "הרצינות התהומית שהעיתונאים החרדים מתייחסים לעצמם, אף יותר מהעיתונאים המועסקים בתקשורת הכללית". לדבריו, עיתונאים אלה "אינם מסוגלים לסבול מצב שבו מותחים ביקורת על עבודתם, אבל כשהם מבקרים מישהו אחר, הם חותכים חזק. אם אמרת עליהם שהם למדו

בישיבת 'עטרת ישראל' ולא בישיבת 'תפארת ישראל', אין לך סליחה ומחילה. אנחנו העיתונאים חורצי גורלות ועלינו להיזהר בכבודם של אנשים", הוא אמר.
אליטוב ירה חיצים גם לעבר העיתונות החילונית וטען כי בעמודי השער של עיתונים אלה מופיעים לעתים קרובות, בעיקר בימי שישי, אייטמים בעלי מסר שיווקי סמוי, שיש בו כדי להטעות את הקוראים. "בעיתונים אלה ישנו מתח בין המערכת, המנסה לפעול לפי כללים עיתונאים טהורים לבין המחלקה המסחרית, המנסה לדחוף מסרים שיווקיים, ואת תוצאות המאבק הזה רואים בעיתונים", הוא אמר.

יצחק נחשוני, עורך האתר "מרכז העניינים", דיבר על "המירוץ אחר הרייטינג" שהתגבר בתקשורת החרדית. "כולנו חוטאים בזה, בדומה לתקשורת הכללית וכתוצאה מכך אנו גם נקלעים לכתיבה שהיא בגדר לשון הרע", הוא טען.

עם זאת, נחשוני אמר כי לתקשורת החרדית יש קווים אדומים שהם עדיין נוקשים יותר מאלה של התקשורת שאינה חרדית, "אבל גם הקווים האדומים אצלנו זזים כל הזמן. אם אני מפרסם אצלי שהשכן שלי הוא גנב, אפעיל את מלוא שיקול הדעת שלי כדי להיזהר שלא לפגוע במשפחתו, ושיקול כזה לא קיים בדרך כלל בעיתונות החילונית. השאלה היא 'איפה הגבול'. ובכן, אם אותו איש הפיל במעשיו ציבור שלם – אפרסם את הסיפור. אבל לא אכתוב ידיעה שרק אומרת שהאיש הוא גנב. במקרים מסוימים אני מתייעץ בעניינים כאלה עם רבנים".

ניצן חן, עד לאחרונה מנכ"ל לשכת העיתונות הממשלתית (לע"מ) : "בעבר היתה אתיקה בעיתונות החרדית. כתבים טרחו להצליב מידע כדי להיות מדויקים בדיווחיהם. היום זה בקושי קורה. המצב ממש רע בתחום זה. לא יודעים מהו חוק יסוד לשון הרע. לא בודקים דברים בסיסיים".

נציג דוברות המשטרה שנכח באולם טען שהתקשורת החרדית, במיוחד זו המודפסת, אינה מדווחת על המקרים הרבים של תקיפות מיניות המתרחשות במגזר, שמשמעו שהקוראים של תקשורת זו אינם מודעים לחומרת הבעיה. "אנו מקבלים מסםר עצום של תלונות על תקיפות מיניות במגזר , אבל הציבור החרדי לא יודע על הבעיה, כי מסתירים אותה ממנו".

היועץ האסטרטגי החרדי יוסי רוזנבוים מחברת YPR הצדיק את המדיניות של אי דיווח על תקיפות מיניות, באמרו: "אני לא מוכן להביא הביתה עיתון שכתוב בו צמד המילים 'מעשה מגונה'. למה? כי אני חושש שהילד שלי, כשהוא יראה את המילים האלה בעיתון, ישאל אותי, ' אבא מה ה מעשה מגונה'?

סגנית עורך "משפחה", רחל לויטן, אמרה כי לפני כשנתיים נכתב במגזין אודות פגיעות מיניות. כתבנו על זה בצורה של מידע לאם איך לשמוחר על ילדיה מפני פגיעה מינית. "ואולם אנו נזהרים מאוד בכל הקשור לכתיבה על הנושא, כי הוא קשור גם לעניין לשון הרע. כשאנו מטפלים בנושא, בעיקר אם הוא לא שגרתי, נעדיף תמיד את טובת הקורא על פני יצירת ריגוש".

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כבר ידוע ומפורסם הדבר

  מי שהוציא את ההקלטה זה אדון מכלוףףף האומלל .!!! רק ע"מ לא ליצור שום זיק של תקווה לשלום בין מחנה שס למחנה ר' אליהו ישי !!!
  זו האמת ואין אחר !!!
  קול ברמה חייב לפרסם כל שעה ו 20 דקות עגול … את מעללי השפן המרוקאי האומלל !!!
  את הכיסא הוא גנב !!! את המפלגה כנ"ל !! כל מה ששייך לש"ס כנ"ל !!!
  כנראה שהציבור הבין !!! אמנם מאוחר ,, אבל הבין ! כי מדובר באותו אדם אומלל , שגרר , ביזה , והשפיל את מרן זצוק"ל במשך 9 שנים של משפט מתוקשר המשרת רק את המרוקאי מכלוף דרעי . (ראו ערך שאגת אריה )
  עוד יסופר בדפי ההיסטוריה את מעללי דרעי , אשר גאוותו המסריחה הביאה אותו לבור עמוק שאין יציאה ממנו .

  אישפוי |
  הגב
 2. כל הכבוד לקול ברמה על המחאה שמחו

  כל העיתונות החרדית היתה צריכה למחות בדברי הבלע של אריה

  אביעד ח |
  הגב
 3. אם נחצו קוים אדומים למה פרסמתם את הקלטה

  כמה ימים רצופים בכל מהדורה אל תשקרו את הציבור אנחנו לא תמימם כבר הכל עשיתם רק לנקום!!!!!!!! בש"ס בלבד ועוד דבר נקמה בדרעי לא כבוד רבנים ולא נעלים ….

  ספרדי |
  הגב
 4. קול ברמה =קולו של מרן

  קול ברמה רדיו תורני איכותי

  מאזין קבוע |
  הגב
  • שקר

   שקר אני זוכר כערוץ 2 פרסם את הקלטה שמרן מדבר נגד דרעי קול ברמה השמיע את זה כל שעה בחדושת אפשר לבדוק את זה

   עמי |
   הגב