מנכ"ל ש"ס חיים ביטון: "השטח בוער"

בין פגישה אחת לשנייה תפסנו את מנכ"ל תנועת ש"ס לראיון קצר על הקמפיין המבריק והקמת מטות הבחירות בכל הארץ "קמפיין ה'שקופים' תפס כי אנחנו היחידים המדברים לציבור המוחלש" – על ההיערכות המקצועית: "אנו פועלים במערכת משומנת על פי השיטה שהביאה לש"ס בעבר הצלחה גדולה"

את מנכ"ל תנועת ש"ס חיים ביטון קשה להשיג בימים אלו. הוא מתרוצץ מפגישה לפגישה ומעיר אחת לאחרת ועומל קשות להצלחת התנועה בבחירות הקרובות. לאחר מאמצים ואינספור תיאומים הצלחנו לתפוס אותו לכמה דקות של שיחה על קמפיין הבחירות המצליח של התנועה – 'השקופים'. קמפיין שאנשי מקצוע בתחום גומרים עליו את הלל.

"זו הפעם הראשונה שש"ס מנהלת קמפיין רוחבי שלא פונה מגזרית לעדה כזו או אחרת", חושף מנכ"ל ש"ס. "קמפיין 'השקופים' שמצליח לעורר הזדהות גדולה עם התנועה, פונה לכשני מיליון אנשים שהיו עד עתה שקופים לגמרי בעיני הממשלה. אף אחד לא ספר אותם. האנשים האלה חשים שיש קבוצה קטנה של אליטה חזקה הקובעת כאן את חלוקת המשאבים ובגינם הם נאלצים לעבוד הרבה יותר קשה ולהרוויח מעט, ואת זה באנו לשנות" הוא אומר ומוסיף, "הקמפיין תפס כי ש"ס היא המפלגה היחידה המעלה את הציבור הזה לסדר היום, שלא ככל המפלגות הדואגות רק למעמד הביניים ורווחתו הכלכלית".

נהיה הפתעה במגזרים

כמנכ"ל תנועה ארצית רחבה, אחראי ביטון על הפעלת מטות הבחירות הרבות המופעלות כיום בעוצמה להצלחה בבחירות. מדובר על מערכת משומנת של מטות ייעודיות הפונות באופן ממוקד לציבורים שונים, כפי שהוא מפרט.

"ש"ס עובדת באופן מסודר ופונה לקהלים רבים ומגוונים. הדבר נעשה דרך מטות המנוהלות ע"י אנשי מקצוע המבינים היטב בקהל היעד. למשל הקמנו מטה עדות, המורכב ממטה לעדה הבוכרית עליו מופקד ח"כ אמנון כהן, מטה לעדה הגרוזינית עליו מופקד ח"כ מיכאלי. מטה לעדה ההודית, מטה לעדה האתיופית ומטה מיוחד לציבור הצרפתי".

"ש"ס עומדת להיות הפתעה גדולה במגזר הלא יהודי", מספר ביטון, "הקמנו את המטה למגזר הדרוזי והמוסלמי עליו מופקד ח"כ דוד אזולאי, מי שעושה שם במשך שנים עבודת חריש עמוקה. בבחירות האחרונות קיבלנו שם 13,500 אלף קולות ואנחנו מקווים בעז"ה להכפיל את הכמות בבחירות הקרובות.

"כמובן שקיימים מטות נוספים כמו מטה חינוך, מטה נשים, מטה צעירים, מטה התיישבות, מטה יום הבחירות, וכמובן מטה בני תורה ומטה אקדמאים. כל המטות עובדות בסינכרון מלא. בנוסף, אנחנו עובדים בשיטה ייחודית, עם מערכת טלמרקטינג מיוחדת היודעת לזהות את הקהלים על פי מאגר ממוחשב ועל פי שיטות שהביאו לש"ס את הצלחותיה הגדולות בעבר".

ומה לגבי הפעילות בשטח? כנסים, סיורים וכו?

"ש"ס כמפלגה המחוברת לשטח בכל נימיה, הולכת לכבוש הפעם את השטח ביתר שאת. בהמשך לכנס הפתיחה המוצלח באשדוד בו השתתפו נציגים ממגזרים שונים, אנו מתכננים סיורים בכל עיר ועיר בהם יטלו חלק יו"ר התנועה אריה דרעי וכל הח"כים של התנועה. אנחנו ניגע ב'שקופים' ובציבור המוחלש ונביא לשם את הבשורה. נגיע גם לכל התיכונים בארץ ונדבר אל הנוער הצעיר. כמובן שמתוכננים כנסים גדולים לבני התורה בהשתתפות כל הרבנים וראשי הקהילות הספרדים בארץ.

 

אתה חש שהאש חזר לעיניים?

"בהחלט, אני כבר חש בימים אלה את ההתלהבות של הציבור שלנו בכל בארץ, ולא בכדי. מאז שהרב אריה חזר עשינו חריש עמוק בשטח. קיימנו קשר יומיומי וצפוף עם הנציגים ולא באנו לבקר אותם רק לפני בחירות".

"אין מצב היום שהרב אריה דרעי מגיע לעיר מסוימת והנציג לא יודע. אנחנו בקשר רצוף עם הנציגים, וגם קיימנו בשנתיים האחרונות כמה וכמה אירועי גיבוש כי השטח חשוב לנו ואנחנו חשים זאת. לכן כשהייתה דילמה ונוצר משבר, כל הנציגים התגייסו באופן חד משמעי והתייצבו ולהוטים לעבוד להצלחה בבחירות".

ואיך אתם מתמודדים עם חסרונו של מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל?

"אנחנו חשים את מרן מלווה אותנו כל העת. הרי ידוע כמה ש"ס הייתה בליבו ובדמו ואנחנו חשים שליחות עצומה להמשיך את מפעלו החשוב. מועצת חכמי התורה מכוונת אותנו בכל צעד ושעל על מנת שנמשיך בצורה הכי טובה את מפעליו של מרן ואנחנו בטוחים שהציבור נאמן ל'ועשית ככל אשר יורוך".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. השטח לא בוער
  הקמפיין אפס
  ואתם זורקים הרבה כסף לים
  תמשיכו לקשקש
  טכלס
  אתם מוכרים אותנו ללפיד והרצוג

  שמעון |
  הגב