מנליס חושף: "אין מפעלי טילים מדוייקים של איראן בלבנון"

דובר צה"ל, תת אלוף רונן מנליס, מגלה כי לאיראן אין יותר מפעלי טילים מדוייקים בשטח לבנון. מנליס התייחס גם למבצע 'מגן צפוני' ואמר: "ביום חמישי האחרון חששנו מתגובה בעקבות פיצוץ המנהרה מלבנון ובשטחה. חציית המנהרות לשטח ישראל

בשיחה עם כתבנו לענייני צבא וביטחון מנדי ריזל אמר מנליס: "האתרים שעליהם הצביע ראש הממשלה בנאומו האחרון באו"ם אינם פעילים עוד. לאיראן אין עתה מפעל לדיוק טילים בלבנון".

מנליס התייחס גם למבצע 'מגן צפוני' ואמר: "ביום חמישי האחרון חששנו מתגובה בעקבות פיצוץ המנהרה מלבנון ובשטחה. חציית המנהרות לשטח ישראל הייתה לפני כשנתיים-שלוש. אורכה המקסימלי המנהרה שחדרה לשטח ישראל הוא 70 מטר. רצינו לצאת למבצע הזה בקיץ אבל הבלאגן בעזה ועוד דברים דחו זאת"

הדובר הצדיק את הכותרות המפוצצות סביב היציאה למבצע, בצל הביקורת, ואמר: "זה מבצע לכל דבר. על המסלול ברגע פתיחתו היו הרבה יותר מטוסים מאשר במבצעים אחרים שאתם מכירים".

בנוגע לעזה אמר מנליס: "בחודשיים האחרונים אנחנו במגמת רגיעה. אין בלונים ואין הפגנות ליליות. ההפגנה בסוף השבוע על הגדר שבה היו 4 הרוגים הייתה פחות אלימה מבעבר, כמו ההפגנות בשבועות האחרונים. אנחנו לומדים את האירוע. אין כוננות מיוחדת למרות איומי ארגוני הטרור"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.