מנעו את החיסון נגד דלקת קרום המוח – התינוק מאושפז במצב קשה

בבית החולים שניידר, במחלקה לטיפול נמרץ, מאושפז תינוק בן 10 חודשים במצב קשה מאוד עם דלקת קרום המוח, הסיבה: הוריו התנגדו לחיסון.

את דלקת קרום המוח שנגרמת מחיידק המכונה הפנאומוקוקוס, ניתן למנוע בעזרת החיסון פרבנאר שניתן כחיסון שגרה לכלל התינוקות במדינת ישראל.

התינוק שהגיע כבר בשבת, אל בית החולים שניידר עם חום גבוה מאוד, היה במצב אפאטי סובל מפרכוסים חוזרים ומהתכווצויות חזקות קשות לטיפול. הורי הילד דיווחו, כי בנם כמעט ולא אוכל ושותה, לאחר הבדיקות הדרושות איבחנו בבית החולים כי הוא סובל מדלקת קרום המוח ומאלח דם (ספסיס), מחלות המגיעות לאחר הדבקות על ידי חיידק הפנאומוקוקוס, נגדו ניתן חיסון הפרבנאר.

פרופ' שי אשכנזי, מומחה למחלות זיהומיות,מסביר בעקבות אירוע מצער זה "דלקת קרום המוח שנגרמת על ידי חיידק זה היא, גם בשנת 2014, מחלה קשה עם 10-5 אחוזי סיכון לתמותה, ולצערנו, גם עם הסיכון הגבוה לנזק נוירולוגי גם לאחר ההחלמה".

עוד הוסיף כי "כרופא ילדים, ליבי דואב על חוסר שימוש בחיסון נגד החיידק הזה, שהוא שכיח ביותר בתחלואה בילדים. מדובר בחיסון יעיל ובטוח מאוד. משיחה עם ההורים אני מבין שהם לא חיסנו ממניע אידיאולוגי אך כרגע הם מביעים את צערם שלא חיסנו".

הוא מתריע כי לא לחסן, זהו סיכון שההורים לוקחים על חיי ילדיהם והדגיש כי יש "לקבל את כל החיסונים השגרתיים כפי שהם. הם נועדו למנוע מחלות חמורות, כולם נבדקו היטב והם בטוחים מאוד".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.