מנקים את הראש ונפטרים מהקשקשים

אחת הבעיות העיקריות שמטרידה גם נשים וגם גברים, היא בעיית הקשקשים. היא מטרידה כשליש מהאוכלוסייה, ורוב הסובלים ממנה מתקשים להתמודד עם הגירוד הבלתי פוסק. אלא שעל פי מחקרים שונים שבוצעו לאורך השנים מדובר על בעיה שמקורה בסימפטום שמאפיין אנשים הסובלים ממתח נפשי, ובמקרים רבים תירשם החמרה במצב דווקא בעונות המעבר. הבשורה הטובה היא שיש בכל זאת כמה דרכים אפשריות להתמודדות עם הבעיה.

תרופות סבתא

בדומה לאופן שבו אנחנו מטפלים במחלות ובבעיות אחרות, גם בכל הקשור לטיפול בקשקשים ניתן למצוא כמה פתרונות יצירתיים העונים על ההגדרה של תרופות סבתא. מריחת חומץ, דבש, לימון, יוגורט וגם שמן רוזמרין, כל אלה נתפסים כרכיבים שעשויים לסייע בטיפול בקשקשים. קשה לומר בוודאות שהפתרונות הללו אכן יעילים, אבל אם תרצו לנסות בעצמכם, כנראה שאין לכם מה להפסיד. בכל זאת מדובר ברכיבים שלרובנו יש בבית באופן קבוע.

תכשירים רפואיים

בחנויות הקרובות אל מקום מגוריכם תגלו לא מעט תכשירים רפואיים שמתחייבים לטפל בקשקשים ולנקות את הראש. חלק גדול מהם אף נבחנו במעבדות קליניות במסגרת מחקרים שהוכיחו כי הם אכן מסייעים להתמודדות יעילה עם הבעיה. אחד התכשירים הנפוצים יותר הוא שמפו מיוחד, שנמצא כיעיל בטיפול נגד קשקשים בעיקר בזכות החומרים המרכיבים אותו, חומרים שמסייעים לניקוי הראש מקשקשים. אחד החומרים הללו הוא, למשל, Zinc pyrithio שמעכב התפתחותן של פטריות על הקרקפת, וגם נלחם באלו הקיימות. מוצרים אחרים ישתמשו בחומר אנטי-פטרייתי זה, וישלבו אותו עם חומרים אחרים כמו Climbazole. החומרים הללו נשמעים לכם אולי כמו סינית, אבל הם הוכחו מחקרית.

 גורמים נוספים לקשקשים

לבסוף, חשוב לזכור שישנם כמה וכמה גורמים שעשויים להשפיע על הופעת הקשקשים, והמודעות הזו בהחלט עשויה לשפר את הסיכוי להימנע מהתופעה, או לטפל בה בזמן. למשל, אנשים שסובלים מאלרגיות לחומרים שונים או למוצרי טיפוח, מי שסובל מפסוריאזיס וכן מי שאינו מקפיד מספיק על היגיינת השיער. בנוסף, שינויים במזג האוויר נמצאו גם הם כמשפיעים על איכות ובריאות השיער. אז נכון, עם חלק מהמצבים הללו אין לנו כל כך מה לעשות, אבל הקפדה על שיער נקי, שימוש בשמפו המכיל חומרים שמרחיקים קשקשים ושמירה על תזונה תקינה והימנעות ממזונות מעובדים, כל אלה יכולים לעזור לכם לצמצם את הופעת הנקודות הלבנות והטורדניות על השיער. אם הן בכל זאת שם, היו רגועים. עם טיפול הולם תוכלו לנקות את הראש לחלוטין.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.