ארבעה ראשי ערים בדרך לחדר החקירות

ימים קודם חג הפסח, נראה כי במשטרה החליטו לנקות שולחן. בתוך מספר שעות הכריזה המשטרה על שלושה ראשי ערים אותם היא ממליצה להעמיד לדין. ביניהם: שמעון סוויסה ר"מ חצור הגלילית, אלי אבוטבול ר"מ זכרון יעקב, ישראל זינגר ר"ע רמת גן וראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני שכבר נמצא בחדר החקירות {מנקים שולחן}

ימים קודם חג הפסח, נראה כי במשטרה החליטו לנקות שולחן. בתוך מספר שעות הכריזה המשטרה על שלושה ראשי ערים אותם היא ממליצה להעמיד לדין. ביניהם: שמעון סוויסה ר"מ חצור הגלילית, אלי אבוטבול ר"מ זכרון יעקב, ישראל זינגר ר"ע רמת גן וראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני שכבר נמצא בחדר החקירות.

המשטרה הגישה היום (רביעי) לפרקליטות את המלצתה להעמיד לדין את ראש המועצה המקומית חצור הגלילית, שמעון סוויסה, בגין עבירות שוחד ומרמה והפרת אמונים. בהודעת המשטרה נמסר כי לעמדתה התגבשה תשתית ראייתית מספיקה על מנת להעמידו לדין. תיק החקירה יועבר בימים הקרובים לפרקליטות מחוז צפון לעיון והחלטה.

סוויסה חשוד שקיבל בתקופת הבחירות לראשות המועצה ולאחריה תרומות כספיות מאיש עסקים, שבבעלותו בית עסק בתחום המועצה, בתמורה להטבות בהקשר לענייניו העסקיים במועצה. לפי המשטרה, ממצאי החקירה, במסגרתה נחקרו באזהרה ראש המועצה ומעורבים נוספים, ביססו את החשד כי ראש המועצה קיבל בהזדמנויות שונות תרומות כספיות מאיש העסקים.

כמו כן המשטרה ממליצה להעמיד לדין את ראש עיריית רמת גן ישראל זינגר ואת סמנכ"ל מנהל התרבות בעירייה, אמנון בוץ, וכן בכיר באגף הפיקוח בחשד לעבירות של מרמה והפרת אמונים. אלה נוגעות להבטחות שנתנו השניים לפעילים ולנותני שירותים שסייעו להם בקמפיין הבחירות לרשויות המקומיות ב-2013 ולמאמצים לממש את ההבטחות, שבחלק מהמקרים אכן מומשו.

המשטרה אף המליצה להעמיד לדין את ראש המועצה המקומית זכרון יעקב אלי אבוטבול בחשד לעבירת איומים ועבירות נוספות. מחומרי החקירה נגד אבוטבול עולה כי הוא איים על איש עסקים מהמועצה כי יפגע בו באמצעות מניעת קידום ענייניו, זאת על רקע התנגדותו של האחרון לפרויקט שביקשה המועצה להקים. במסגרת החקירה נחקר ראש המועצה באזהרה וכן מעורבים נוספים. תיק החקירה יועבר בימים הקרובים לפרקליטות חיפה לעיון והחלטה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.