אסון: מסוק קרב מסוג "צפע" התרסק בעת שחזר מטיסת אימון • שני הרוגים • הודעה נמסרה למשפחות

אסון באימון:  בליל אמש (א'), התרסק מסוק קרב מסוג "צפע" (קוברה) בעת שהיה בטיסת אימון באזור שפלת יהודה. על פי הודעת דובר צה"ל, מפקד חיל-האוויר אלוף אמיר אשל, הורה על הקמת ועדת חקירה חילית. כמו כן, הנחה מפקד חיל-האוויר על קרקוע מערך מסוקי הצפע עד לבירור נסיבות התאונה.
בדיווח נמסר כי סמוך לשעה 01:00 בלילה אבד הקשר עם המסוק אשר היה בדרכו מגיחת אימונים חזרה לבסיס פלמחים. למקום הוזנקו כוחות חיפוש והצלה נרחבים בהם מסוקים, כטב"מים וכוחות קרקעיים, ופתחו בחיפושים.
סמוך לשעה 05:15 אותרו שרידי המסוק, אך לא נמצאו ניצולים, והתברר כי ישנם שני הרוגים – שני טייסי המסוק. במקום התבצעו פעולות זיהוי והודעה נמסרה למשפחות.
האירוע החל סמוך לשעה 1:00 בלילה, כאשר אזרח שנסע על כביש 3 מכיוון ירושלים לעבר אשדוד, דיווח כי ראה עצם נופל בשדה חיטה וסביבו ניצוצות, לא רחוק לקיבוץ רבדים. למקום הוזעקו צוותי מד"א, כיבוי אש וכוחות צבא גדולים. רק אחרי 4 שעות, כאמור, נמצאו שרידי המסוק, אך בלי ניצולים.
בצה"ל אמרו כי המסוק יצא מבסיס במרכז הארץ לאימון שגרתי עם מסוק נוסף. לאחר האימון חזר המסוק השני לבסיס, ואילו הראשון המשיך לאימון נוסף לפני שהקשר עמו אבד. עוד אמרו בצה"ל כי הטייסים לא דיווחו על תקלה.
המסוק היה בדרכו חזרה מאימון, ומכיוון שכך לא הייתה בו כמות דלק גדולה ולכן לא התפוצץ באוויר, אלא התרסק והתפרק רק לאחר הנפילה.