מסיבת העיתונאים של נתניהו: אהוד ברק "מי זה?"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס עם המראתו לפריז לשורה של נושאים: בהם: סער, עזה ותיק הצוללות. 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס עם המראתו לפריז לשורה של נושאים: בהם: סער, עזה ותיק הצוללות.

"אנחנו יוצאים לטקס חשוב מאוד לציון מאה שנים לסיום מלחמת העולם הראשונה. מלחמה עקובה מדם, שגבתה את חייהם מיליונים רבים".

הייתה לה חשיבות גדולה גם בתולדות העם שלנו. קודם כל, העובדה שהיו שם מאות אלפי לוחמים יהודים, מה שסימן כבר את התפנית הבאה ביכולתנו להגן על עצמנו, וכמובן היא הביאה לסיומה של האימפריה העותמאנית ששלטה בארצנו, וזה סלל את הדרך לציונות.

אני אפגוש שם עשרות רבות של מנהיגים מרחבי העולם, ותהיה לי פגישה נפרדת עם הנשיא מקרון. יש הרבה נושאים חשובים שצריך לדבר עליהם, אבל עצם הנוכחות שם היא חשובה. אני, כדרכי, אייצג את מדינת ישראל בגאווה גדולה ובגאון". האם אתה מתכוון להיפגש עם הנשיא פוטין, יש חדש בעניין הזה? רה"מ: "אני מכבד את בקשת המארחים, והבקשה שלהם הייתה לא לקבוע פגישות "צד" הם קוראים לזה. אני מכבד את הבקשה".

נתניהו נשאל –  האם קראת את המלצות המשטרה בנושא תיק הצוללות? רה"מ: "זה שנתיים שמראים אותי עולה ויורד בצוללות. תחילה אמרו: 'הוא ידע' עכשיו אומרים: 'הוא לא ידע'. אז כפי שאתם יודעים, לגביי, אין אפילו טענה. זה לא דבר של מה בכך, משום שלא מהססים הרי להאשים אותי בטענות האבסורדיות ביותר, כאלה שלא מחזיקות מים, אם אפשר להתבטא כך. אבל במקרה הזה, אפילו טענה אבסורדית לא הייתה".

נתניהו נשאל –  האם הכסף הקטארי לעזה מסייע בהרגעת הרוחות ברצועה? רה"מ: "אני עושה מה שאני יכול בתיאום עם גורמי הביטחון להחזיר את השקט ליישובי הדרום, אבל גם למנוע משבר הומניטרי. זה תהליך. אני חושב שברגע זה, זה הצעד הנכון".

נתניהו נשאל – מה תגובתך על כך שמקורבך דוד שמרון, המשטרה ממליצה להגיש נגדו כתב אישום בחשד לטיפול בשוחד בפרשה. האם אתה ידעת או לא ידעת על מעורבותו בפרשה? רה"מ: "אתם יודעים הרי שלא ידעתי. שנית, אני מציע להמתין לסוף התהליכים ולא לחרוץ דין".

טוענים שאם לא ידעת אתה לא כשיר להנהיג. רה"מ: "טוענים הרבה טענות, והטענות האלה מתנפצות ויורדות למצולות. אתם יודעים את זה, כולם יודעים. משנים כל הזמן את הקו. מנסים, תמשיכו לנסות".

נתניהו נשאל – חוק "גדעון סער" לא יעלה מחר להצבעה, עד כמה החוק הזה חשוב לך אדוני רה"מ?
רה"מ: "אני אחזור ואני אדון בנושאים האלה. כרגע אני יוצא לחו"ל, ובזמן שהותי בחו"ל אני מניח שאני לא אטפל בזה, אבל כשאני אחזור נטפל בכל הדברים".

חוק גדעון סער יעבור לדעתך? רה"מ: "זה לא חוק פרסונלי, זה חוק בסיסי".

בנושא המתיחות בדרום אמר נתניהו: "קודם כל הדברים האלה כבר נעשו, והם נעשו בתנאים מסוימים על מנת למנוע את המשבר ההומניטרי ועל דעת כל גורמי הביטחון וגם גורמי הקבינט. ערכנו דיונים רציניים. זה שאלה של אלטרנטיבות. יש לנו עוד נושאים רבים שאנחנו מטפלים בהם, בחזיתות שונות, וגם בעניין הזה אני חושב שאנחנו פועלים בצורה מושכלת ואחראית. לכל צעד, בלי יוצא מן הכלל יש מחיר. כשאתה נוקט צעדים של מנהיגות תמיד יש מחיר. אם אתה לא יכול לשאת במחיר, אתה לא יכול להנהיג. ואני יודע לשאת במחיר".

נתניהו נשאל –  מה דעתך על הביקורת של אהוד ברק שממשיך להשתלח בך בכל הזדמנות, הוא מתווה את דרכו בחזרה לפוליטיקה לדעתך?
רה"מ: "מי?"

אהוד ברק. רה"מ: "טוב, אתם כבר יודעים לענות על זה יותר טוב ממני".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.