"מסיונריות בתל אביב?" חבר המועצה החרדי הגיע להניח תפילין

לאחר דברי הבלע של חבר מועצת תל אביב נגד החב"דניק שמניח תפילין, נתן אלנתן, חבר המועצה החרדי, הגיע הבוקר עם תפילין להניח לחברים בישיבת הועדה

לפני כשבוע, פורסמו דברי הבלע של ראובן לדיאנסקי, חבר מועצת עיריית תל אביב (סיעת 'מהפך ירוק') נגד החסיד חב"ד שהגיע להניח תפילין במסדרונות העירייה, הבוקר – הגיע התשובה.

לדיאנסקי כתב בפייסבוק בשבוע  האחרון נגד נגד שליח חב"ד שבסך הכול רצה להניח תפלין לאנשים העוברים בבניין העירייה.

אלא שלדיאנסקי, ראה את זה כ"פעולה מסיונרית", וכתב: מיסיונריות במסדרונות עיריית ת"א! האיש בתמונה הוא חסיד חב"ד שהסתובב היום בקומה 11 בבניין ותפס אותי בדרכי ללשכתי והציע לי בלי היסוס ובושה להניח תפילין. אח"כ התברר לי שלא הייתי היחיד שהוא הציע לו. עניתי לו מיד שמסדרונות העירייה הם לא מקום למיסיונריות ושיעזוב את הבניין. שוחחתי מיידית עם סמנכ"ל העירייה ומבירור שעשו המאבטחים עם החב"דניק נמסר להם כי הוא ממתין לפגישה. בינתיים הוא "עשה נפשות".

לדיאנסקי, המשיך וכתב כי "הקלות שבה אותם מיסיונרים מחב"ד מרשים לעצמם לפעול במרחב הציבורי ואפילו במבנה ציבורי כמו העירייה היא מקוממת ופסולה. אמשיך להיאבק נגד הדתה, כפייה דתית ומיסיונריות!".

אלא שמי ש"החזיר לו" הבוקר הוא חבר מועצת העיר מטעם ש"ס נתן אלנתן, שכזכור התפטר לפני  כמה שנים מהקואליציה בעקבות חילולי השבת הנרחבים בעיר שעברו בחוק העירוני. אלנתן הגיע הבוקר לישיבת מועצת העיר, והניח לאנשים תפלין – כנגד אותן אמירות מגונות.

וכך כתב הבוקר אלנתן, חבר המועצה החרדי "לאחר המעשה הנלוז של חבר המועצה ראובן לדיאנסקי שהשתלח באופן מחפיר בחסיד חב"ד שכל "חטאו" היה שהציע לו להניח תפילין, החלטתי לעשות מעשה, והבוקר בפתיחת ישיבת הועדה המקומית בעירייה, הגעתי עם זוג תפילין והצעתי לנוכחים להניח תפילין. לשמחתי היה היענות כפי שרואות עיניכם"…

יצוין כי לדיאנסקי הוציא בהמשך השבוע הבהרה על הפוסט שלו שהרתיח רבים, ובו כתב: "המרחב הציבורי החילוני פתוח לכל פעילות דתית מכל סוג. אך הנחת תפילין היא אקט דתי פרטי. כל אחד יכול לבחור אם ומתי להניח תפילין ויש מספיק בתי כנסת בעיר ומוסדות אחרים שאליהם אפשר להגיע ולהניח. לא צריך להתייצב מחוץ לבתי הספר שלנו, במוסדות הציבור ובטח לא במסדרונות העירייה ולשדל אנשים לקיים טקסים דתיים מכל סוג שהוא. ולכל אלו שקיללו, גידפו, איימו ואיחלו לי ולמשפחתי את כל הרע שבעולם זכרו שגם אם אתם חולקים על דעותיי זכותי להביע אותן ו"דרך ארץ קדמה לתורה".

הפוסט של לדיאנסקי:

הפוסט של נתן אלנתן:

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.