מסין ועד תאילנד: טיול כשר בראש צעיר

תכנון טיול הסתיו יתרום לצינון האווירה החמימה ועומסי תנועה שקשה להתעלם מהם בימים אלו ויתרום לתחושת ציפייה ליהנות מנופים, ריחות, טעמים, תרבות ויציאה מהשגרה

 

טיול לחו"ל שמקפיד על נושא הכשרות ושומר על המנהגים והמצוות, לכל הדעות, מאתגר למדי, כשנדרש מבעוד מועד לברר לגבי סימני הכשרות על המזון, מועדי התפילות לפי הזמנים המקומיים, מרכזי חב"ד בערי היעד ועוד. אמנם כיום קיימים מקורות מידע מקיפים המאפשרים להשיג את המידע לקראת הנסיעה, עדיין, בחלק מהמקרים, האפשרות של יציאה לטיול מאורגן שמותאם למגזר הדתי, תחסוך בירורים מוקדמים  והיערכויות וארגונים לוגיסטיים, כמו גם התנהלות מקומית במסלול מובנה ומתוזמן. טיולים בחו"ל לציבור הדתי הם לא רק ליעדי אירופה כמו רוסיה, היער השחור, הולנד וצרפת, אלא אלו כוללים גם יעדים שכיום אינם מיוחסים רק לקהל המטיילים הצעיר אלא גם לצעירים ברוחם כמו יעדי המזרח- יפן, סין, תאילנד ואחרים. מה מציעים אם כן טיולים לציבור הדתי ואיך תבחרו את הטיול הנכון ביותר?

שמירה על הכשרות במסלול טיול ייעודי

ייחודיות טיולים מאורגנים ייעודיים לציבור הדתי, וזו המבחינה לעומת הטיולים האחרים, מתייחסת להיותם בעלי מאפיינים ייחודיים כמו הקפדה לנושא כשרות האוכל במסגרת הטיול, כולל לינה בבתי מלון בעלי מודעות וניסיון בצרכי הכשרות, כאשר האוכל מבושל בכלים המיועדים רק לשימוש הבלעדי של הקבוצה, אחסון הכלים הכשרים בנפרד והסכום המוגש הינו ייעודי ובישול האוכל בהשגחת מדריכי הקבוצה. כמו כן, נעשה שימוש במצרכים כשרים להכנת כריכים לצהריים. מבחינת מסלול הטיול, הוא משלב ארוחות בבתי חב"ד וכולל תכנית ייעודית לשבתות כך שתכלול אתרים תיירותיים בהם ניתן לסייר ברגל, הטיול משלב ביקורים באתרים עם זיקה יהודית. מאפייני הטיול מאפשרים הקפדה על נושא הכשרות, תפילות יומיות וטיול בשבת ביתר נוחות.

שייט בתעלות בנקוק וביקור ב"נקודת ה-0"

6060
שווקים בתאילנד

אמנם מסלולי טיולים מאורגנים ידועים ככאלו שכוללים מקבץ אתרים תיירותיים ופעילויות סביב השעון, אך עדיין המטרה היא לא להתיש את המטיילים אלא להבטיח כי החשיפה תהיה למיטב שיש למקומות היעד להציע כך שההנאה מהנופים והתרבות המקומית תהיה מקסימאלית. סוגי הפעילויות הינו מגוון כך שמסלולי טיולים המותאמים לקהל הדתי כוללים אטרקציות ופעילויות ייחודיות כמו טיול אל ההר הגבוה ביותר דוי אינטאנון, בטיול הכולל גם שייט לבירה העתיקה איוטאיה וביקור בארמון הקיץ המפורסם. כמו כן גם יום טיול אל שמורת שולי הצדפות אמפאווה  וביקור בשבט ארוכות האוזניים וב"עולם האוקיינוסים". לשוט על על הצ'או פאיה ובתעלות בנגקוק, לרכב על פילים וכל זאת בטיול הכולל ארוחות חמות כשרות מבית חב"ד כל ערב, מדריך טיולים דתי ומלונות שנבחרו בקפידה.

 

בטיול לסין הקלאסית תוכלו לבקר בחומה הגדולה ובאתר האולימפי, לשוט בסירות הדרקון באגם קונמינג, לצפות במופע מסכת הזהב, לסייר בטיילת הבונד בשאנגחאי, בגני יו יואן, בגטו היהודי ובבית הכנסת. לסייר בלילה בשייט מרהיב על נהר הוואנגפו החוצה את שאנגחאי, לעלות ברכבל להר יאו לתצפית על הנוף הקארסטי של גווילין, לצפות בדייג באמצעות קורמורנים, לשוט בתעלות ז'וז'ואנג ועוד.

בטיול ליפן, תבקרו בהירושימה כולל ב"נקודת ה-0", בה התפוצצה פצצת האטום, תסיירו בפארק ההנצחה ובמקדש הצף אטסוקושימה, בעיר התעלות קוראשיקי – "ונציה של יפן". תיסעו באלפים היפניים, כולל  ביקור בערים מאטסומוטו, טאקאיימה וכן בכפר שיראקאווה גו, בפארק האיילים וטודא'ג'י, בעיירת הנופש האקונה ובמוזיאון הפתוח. כמו כן, הטיול כולל גם ביקור מרגש במוזיאון השואה בעיר פוקויאמה, עליה למגדל טוקיו, ביקור בשוק הדגים המפורסם ועוד.

הטיול הכשר הנכון ביותר

רבות חברות התיירות המציעות מסלולי טיולים מאורגנים לשומרי מסורת. ובכל זאת כדאי לבחור מבין חברות תיירות שהתמחותן בטיולים מאורגנים, המציעות מסלולי טיולים גיאוגרפיים מקצועיים בליווי מדריכי טיולים מנוסים. נסו לבדוק לגבי המלצות ממטיילים שכבר טיילו בטיול מאורגן כך שאלו יוכלו לכוון אתכם לחברות ולמסלולי הטיולים שנבנו במקצועיות וכוללים תכנית טיולים עשירה אך כזו אשר בונה לו"ז נוח המאפשר ליהנות לא רק מעודף מסלולים אלא גם מהטיול עצמו ומהאווירה המקומית.

כמו כן, בררו מראש את תאריכי הטיולים של אלו המוגדרים כמותאמים לקהל הדתי וודאו כי אכן הדגשים המשמעותיים מבחינתכם מתקיימים בטיול ובאיזו מידה. ולבסוף, וודאו לפני ההרשמה לטיול מה גודל הקבוצה הצפויה (כדאי להימנע ככל הניתן מטיול בקבוצה גדולה מדי) והאם היציאה מובטחת כמו גם את ה"אותיות הקטנות" מאחורי המסלול ומה עלות הטיול כוללת (ומה לא

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.