המתנדבים עזבו החתונה כדי לחפור קבר (וידאו) (תמונות)

בעיצומו של חתונת אחד מטובי המתנדבים בזק"א, קבלו חבריו הודעה על מציאת גופה של אישה במלון דיפלומט בירושלים. צוות מתנדבים עזבו את מצוות שמחת חתן וכלה ועברו למצוות טיפול ב'כבוד המת'. צפו בתיעוד המרגש {מי כעמך ישראל}

הדבר קרה אתמול בזמן שנחמן רביבו מטובי המתנדבים בזק"א נישא עם בת זוגו במזל טוב, קבלו חבריו ששמחו עמו הודעה עצובה על מציאת גופה של אישה במלון דיפלומט בירושלים.

המתנדבים לא היססו לרגע, עזבו את מצוות שמחת חתן וכלה ועברו למצוות טיפול ב'כבוד המת'.

אחרי הטיפול הממושך שנמשך עד כחצות הלילה בזירת האירוע, קביעות זיהוי ואיסוף הממצאים החייבים בקבורה. בקשה המשפחה לעשות הכל כדי לא להלין את המת ולהביאה לקבורה עוד באותו לילה.

כמובן שאחרי חצות הלילה קשה למצוא 'חברה קדישא' שתסכים לקיים הלוויה מעכשיו לעכשיו, אחרי מאמצים של מתנדבי זק"א, נמצאה 'חברה קדישא' שהסכימה להקצות חלקת קבר בהר המנוחות, כמובן אחרי תשלום הולם של המשפחה עבור חלקה באדמה ולא בקבורה רוויה. אך בשעה מאוחרת זו אין להם אנשים שיעשו את הטהרה, סדרי ההלוויה, פתיחת הקבר והקבורה עצמה.

תיעוד

*מסירות נפש עבור כבוד המת*אמש בעיצומו של חתונת אחד מטובי המתנדבים בזק"א נחמן רביבו, קבלו חבריו להתנדבות הודעה על מציאת גופה של אישה במלון דיפלומט בירושלים. צוות מתנדבים עזבו את מצוות שמחת חתן וכלה ועברו למצוות טיפול ב'כבוד המת'.אחרי הטיפול הממושך שנמשך עד כחצות הלילה בזירת האירוע, קביעות זיהוי ואיסוף הממצאים החייבים בקבורה. בקשה המשפחה לעשות הכל כדי לא להלין את המת ולהביאה לקבורה עוד באותו לילה.כמובן שאחרי חצות הלילה קשה למצוא 'חברה קדישא' שתסכים לקיים הלוויה מעכשיו לעכשיו, אחרי מאמצים של מתנדבי זק"א, נמצאה 'חברה קדישא' שהסכימה להקצות חלקת קבר בהר המנוחות, כמובן אחרי תשלום הולם של המשפחה עבור חלקה באדמה ולא בקבורה רוויה. אך בשעה מאוחרת זו אין להם אנשים שיעשו את הטהרה, סדרי ההלוויה, פתיחת הקבר והקבורה עצמה.צוות של מתנדבי זק"א לקחו על עצמם את כל התהליך הנדרש, צוות נוסף בפיקודו של יחיאל אוירינג עמלו קשות כדי לחפור את חלקת הקבר בהר המנוחות ולהכינו לקבורה. ובשעה 02.30 יצאה ההלוויה מבית הלוויות שמגר להר המנוחות והמנוחה הובאה לקבר ישראל מבלי לעבור על האיסור של 'הלנת המת'.המשפחה הודתה לזק"א על מסירות הנפש והמאמץ העילאי במתן 'כבוד למת' ומניעת 'הלנת המת', החל בטיפול בזירת האירוע, זיהוי, טהרה, סדרי הלוויה, כריית הקבר ועד הבאתה לקבר ישראל.המשפחה ויתרה על הלוויה יותר מכובדת, הזילו מכיסם טבין ותקילין להביאה לקבורה באדמה ולא בקבורה רוויה ובעיקר לא לעבור על 'הלנת המת'.מסירות נפש של משפחה יהודית מפשוטי העם אבל עם עוצמה של אמונה יהודית.*אשרי העם שאלו הם בניו, ואשרי ארגון זק"א שאלו הם מתנדביו.*

‎Posted by ‎בערלה יעקובוביץ‎ on‎ שישי 19 אוגוסט 2016

צוות של מתנדבי זק"א לקחו על עצמם את כל התהליך הנדרש, צוות נוסף בפיקודו של יחיאל אוירינג עמלו קשות כדי לחפור את חלקת הקבר בהר המנוחות ולהכינו לקבורה. ובשעה 02.30 יצאה ההלוויה מבית הלוויות שמגר להר המנוחות והמנוחה הובאה לקבר ישראל מבלי לעבור על האיסור של 'הלנת המת'.

המשפחה הודתה לזק"א על מסירות הנפש והמאמץ העילאי במתן 'כבוד למת' ומניעת 'הלנת המת', החל בטיפול בזירת האירוע, זיהוי, טהרה, סדרי הלוויה, כריית הקבר ועד הבאתה לקבר ישראל.

מסירות נפש של משפחה יהודית מפשוטי העם אבל עם עוצמה של אמונה יהודית. המשפחה ויתרה על הלוויה יותר מכובדת, הזילו מכיסם טבין ותקילין להביאה לקבורה באדמה ולא בקבורה רוויה ובעיקר לא לעבור על 'הלנת המת'. 

unnamed זקא זקא1 זק''א מת unnamed (1)

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.