"מסית, מסלף, משחק לידי מכחישי השואה"(וידאו)

סערה בעקבות נאומו של רה"מ אמש במהלכו טען כי "היטלר לא רצה להשמיד יהודים -המופתי של ירושלים שכנע אותו" {נתניהו תחת מתקפה}

בוידאו: נאומו של רה"מ אמש

(באדיבות רשת)

משכתב את ההיסטוריה? ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם אמש בקונגרס הציוני בירושלים, ובנאומו השמיע אמירה שנויה במחלוקת על היטלר והשואה.

"היטלר לא רצה להשמיד את היהודים בזמנו, הוא רצה לגרש אותם. וחאג' אמין אל חוסייני הלך אליו ואמר 'אם תגרש אותם כולם יבואו לכאן'. 'אז מה אעשה איתם?', שאל היטלר, וחוסייני ענה: 'שרוף אותם'", אמר נתניהו.

האמירה של נתניהו חוללה סערה תקשורתית ופוליטית עזה, כאשר גורמים – בעיקר מהאגף השמאלי – מכנים את דבריו של נתניהו "הכחשת שואה", או לכל הפחות "נתינת חומר בידיהם של מכחישי השואה"

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג, כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "זהו סילוף היסטורי מסוכן ואני תובע מנתניהו לתקן אותו לאלתר כיוון שהוא מגמד את השואה, את הנאציזם ואת חלקו של אותו צורר נורא אדולף היטלר באסון הנורא של עמנו בשואה….זה נופל כפרי בשל היישר לידיהם של מכחישי השואה ומכניס אותם לסכסוך עם הפלסטינים".

איש לא ילמד אותי איזה שונא ישראל היה המופתי…הוא נתן הוראה לרצוח את סבי הרב הרצוג ותמך בהיטלר באופן פעיל. אבל היטלר היה רק אחד. הוא זה שכתב את ספרו המבחיל 'מיין קאמפף' בינואר 1939. כמעט שלוש שנים לפני פגישת היטלר-חוסייני נאם היטלר ברייכסטאג ופרס את הפתרון הסופי.

הרצוג הוסיף: "מחנה ההשמדה הראשון חלמנו הוקם בסמוך לזמן הפגישה, והאקציות היו בשיאן כבר חודשים. היטלר לא היה צריך את חוסייני כדי להורות לרצוח יהודים רק בשל יהדותם. יש גבול עד כמה אפשר לסלף את ההיסטוריה".

גם יו"ר מר"צ, ח"כ זהבה גלאון, התייחסה לדברים וכתבה: "זה לא נאום של יורג היידר, זה לא קטע מהדוקטורט של אבו מאזן. זה ציטוט אמיתי לחלוטין של ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו אתמול מעל בימת הקונגרס הציוני. לראות ולא להאמין.

אולי כדאי להוציא מהקבר את 33,771 היהודים שנרצחו בבאבי יאר בספטמבר 1941, חודשיים לפני שהמופתי והיטלר בכלל נפגשו, ולעדכן אותם שהנאצים בכלל לא התכוונו להשמיד אותם".

גלאון הוסיפה: "אולי שנתניהו יספר את זה לקרובי משפחתי מליטא שנרצחו על ידי הנאצים יחד עם עוד כמעט 200 אלף בני הקהילה היהודית שם, גם כן לפני שהמופתי והיטלר נפגש….לאיזה תהומות של שפלות יורד האיש הזה. כמה הוא מבזה אותנו כעם ואיך הוא גורר בבוץ את זכר הזוועות שעשו הנאצים ועוזריהם לעם היהודי. אני מתביישת בשבילך אדוני ראש הממשלה.

את הניתוחים הפסיכולוגיים אשאיר לאחרים. דבר אחד אני כן יודעת: מי שלא מסוגל לפעול כדי לשנות את העתיד, כל מה שנשאר לו זה לשכתב את העבר".

ואילו יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה,אמר בעקבות הדברים כי "נתניהו משכתב את ההיסטוריה כדי להסית נגד העם הפלסטיני…קורבנות המפלצת הנאצית, ובהם מיליוני יהודים, הופכים לחומר תעמולה זול בשירות סרבנות השלום".

נתניהו מוכיח מדי יום ביומו כמה הוא מסוכן לשני העמים, וכמה רחוק הוא מסוגל ללכת כדי לבצר את שלטונו ולהצדיק את מדיניותו הרת האסונות".

"אלה דברי הבל ושקר היסטורי מביך הנותן הכשר להיטלר ומשנתו הגזענית שהיא היא הביאה להשמדת יהודים. שנאת נתניהו לפלסטינים ורצונו העז להרעיל את מחשבות הישראלים נגדם מעבירות אותו על דעתו", הצטרף למתקפה ח"כ אחמד טיבי.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. חסידים של יצחק רבין משתמטים מתשלום חובם לנו.
    אגב הפולמוס על קשרי המופתי עם היטלר, מתגלה מדבריה של פרופ' פורת ששיטת ההשנאה באמצעות הטחת האשמה "אויבי השלום" לא היתה המצאה מקורית של תומכיו של יצחק רבין (בידיעתו ובהסכמתו שבשתיקה) אלא שכבר היטלר הציג זאת כנמוק להשמדת היהודים (בנאומו המפורסם ביותר, ב 30.01.39, אותו הזכיר גם יצחק הרצוג בדף הפייסבוק שלו ב 21.10.15 בתגובתו לדבריו של נתניהו). היטלר גם הסכים עם גבלס שאין שיטת תעמולה מוצלחת יותר מזאת לשם השנאה, והורה לתגבר את מצבת העובדים של גבלס במיוחד למטרה זאת.

    יורשי זכויות היוצרים של היטלר |
    הגב