ח"כ בן צור לרגב: "תפעלי לבלום את חילול השבת"

חשש רב בקרב הח"כים החרדים מגל חילולי שבת, שיתקיימו בשבת הקרובה בירושלים בשל משחקה של נבחרת ישראל מול ארגנטינה במוצאי השבת. חבר הכנסת יואב בן צור מגיב לראשונה ל'אקטואליק' על החשש מחילולי השבת ומבהיר כי יעשה כל מאמץ על מנת לבלום את חילול השבת

חשש רב בקרב הח"כים החרדים מגל חילולי שבת, שיתקיימו בשבת הקרובה בירושלים בשל משחקה של נבחרת ישראל מול ארגנטינה במוצאי השבת, בעיקר בשל ההכנות והאבטחה העצומה הכרוכה סביב הכדורגלן העולמי לינואל מסי שמגיע לישראל ערב המונדיאל. "כמי שפועל רבות לשמירה כל קדושת השבת במרחב הציבורי, אני קורא לשרת התרבות והספורט מירי רגב לממש את הצהרותיה, להתערב באופן מידי ולהפעיל את סמכויותיה על מנת לבלום את חילול השבת הצפוי בעקבות המשחק נגד נבחרת ארגנטינה" כך הגיב לפני זמן קצר ח"כ יואב בן צור ל'אקטואליק': "אין לו מקום במדינה יהודית", הוסיף בן צור.

יש לציין שהמשחק היה אמור להתקיים בחיפה, אלא שאחרי לחצים אדירים מצד גורמים פוליטיים, המשחק בין ישראל לארגנטינה עבר מחיפה לירושלים ויתקיים באצטדיון טדי.

שרת התרבות והספורט מירי רגב, ברכה על ההחלטה ואמרה: "זהו כבוד גדול לארח בירושלים את נבחרת ארגנטינה וכוכבי הכדורגל הטובים בעולם בראשם מסי, וכי קיום המשחק בירושלים יאפשר לאוהדי הכדורגל לעלות לבירה וליהנות ממשחק חשוב ומרגש".

זהו המשחק האחרון של נבחרת ארגנטינה לפני המונדיאל והוא מעורר עניין רב בקרב מאות מיליוני אוהדי הנבחרת ברחבי העולם. יש לציין כי האירוע ילווה בחילולי שבת גדולים,שכן נבחרת ארגנטינה דרשה להתאמן ביום שישי בשעה 20:00 בערב, וגם בשבת בבוקר, לפתוח את טדי בשבת, כן יצטרכו לקיים אירוע לאורחים המכובדים, ולצורך כך יצטרכו לקחת את אצטדיון 'הארנה' ליד, לפתוח אותו כבר בשעה 18:00 בערב לטובת אותם אורחים. האם המשבר הנוכחי יביא לפרישת הח"כים החרדים מהקואליציה?סביר להניח שלא, אך נדמה כי לאחר גל חילולי השבת במירוץ האופניים הח"כים החרדים לא יוכלו לשבת על זרי הדפנה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כשחרדים ידחו מדורת ל"ג בעומר שיוצאת במוצ"ש, אולי חילונים יאמינו להם.

  חילול השבת שנגרם מההכנות למדורות ל"ג בעומר במירון הוא הרבה יותר חמור מאשר חילול השבת פה. מה גם שאין שום הלכה שתתמוך בקיום ההילולות בקבר הרשב"י.
  הרבה יותר קל לקרוא לבטל דברים שממילא לא אכפת לכם מהם. כנראה סתם כדי לעשות שרירים.

  לא באמת אכפת לכם מהשבת

  דוד |
  הגב