מסלול הדמים של המהנדס שחוסל (וידאו)

יומיים לאחר החיסול של מומחה המל"טים מוחמדא-זווארי, הזרוע הצבאית של חמאס פרטים חדשים על המהנדס ועל המסלול שעבר בשנים האחרונות. { חיסול מסתורי}

יומיים לאחר החיסול של מומחה המל"טים מוחמדא-זווארי,  הזרוע הצבאית של חמאס פרטים חדשים על המהנדס ועל המסלול שעבר בשנים האחרונות.

בחמאס פונים במסר ישיר לישראל לגבי המשך פרויקט הכטב"מים. בהודעה ציינו כי בחיסולו של א-זווארי ישראל ניסתה "לעצור את פרויקט הפיתוח הגדול ביכולות של גדודי אל-קסאם בתחום הכטב"מ".

בהודעה שולחים בחמאס מסר נוסף: "אבל מה שהורגיך לא ידעו הוא שאתה לא היית לבדך בתחום הזה. הקמת בניין שכבר הושלמה בנייתו בעזרת מי שמעלים אותו על נס. נוח על משכבך בשלום".

בהודעת החמאס  פורסם בין היתר על מסלול הנסיעה של המהנדס.  לאחר המהפכה בתוניסיה ב-2011 נסע א-זווארי לסוריה כדי לעבוד בחברת התחזוקה שבבעלותו. לאחר מכן שב לתוניסיה בעקבות מלחמת האזרחים בסוריה, שם עבד על הפרויקטים שלו לרבות הדוקטורט בנושא הפעלת צוללת בשלט רחוק ולהדריך את תלמידיו. זאת, תוך שהוא ממשיך לעבוד על ה"פרויקטים" שלו עם החברה שעבד בה בסוריה, שעברה בינתיים ללבנון בעקבות מלחמת האזרחים.

מקור ביטחוני בתוניסיה מסר כי  על סמך המידע שהגיע לידי החוקרים מתגבשת ההערכה כי שני זרים הם המבצעים הישירים של החיסול.

לפי עדותו של מלצר העובד באחד מבתי הקפה בעיר ספאקס בה התרחש החיסול, שני זרים שנכנסו למקום רגעים ספורים לפני ההתנקשות עוררו את חשדו. לדברי המלצר, ניכר היה ששני הזרים לא הכירו טוב את האזור. כמו כן, השניים הגיעו לאותו בית קפה יומיים קודם לכן ואחד מהם דיבר צרפתית, אך המלצר סיפר לחוקרים כי מבטאו העיד על כך שהוא אינו ממוצא צרפתי.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.