מסלול הטרור של המחבלים: 3 מכוניות שכורות מבלגיה לפריז

הצרפתים קיבלו מידע על המחבלים שביצעו את מתקפת הטרור מישראל בפריז. נתניהו: "הנחתי את שירותי הביטחון והמודיעין לסייע לעמיתיהם בצרפת". המחבלים הגיעו ברכבים ששכרו בבלגיה‎ כך עולה מהחקירה. {טבח בפריז}

מתקפת הטרור בצרפת:  ישראל העבירה בשעות האחרונות מידע מודיעיני לצרפת על המחבלים שביצעו את סדרת הפיגועים בפריז.

הערב הודיע התובע הראשי בצרפת פרנסואה מולין כי 129 בני אדם נהרגו במתקפת הטרור ו-352 נפצעו, 99 מהם קשה. המחבלים הגיעו בשלוש חוליות במכוניות ששכרו בבלגיה כך לדברי התובע.

בישראל מקשרים בין  הפלת המטוס הרוסי בסיני לבין סדרת הפיגועים בצרפת. לישראל מידע מודיעיני על כוונת דאע"ש לבצע פיגועים נוספים באירופה וטורקיה מהווה פרצה חמורה לאירופה.

מבצעי הפיגועים נשאו דרכונים סוריים, מצריים, לבנוניים וצרפתיים. אחד המחבלים ניסה להיכנס עם כרטיס שרכש לאצטדיון סטאד דה פרנס, בו נערך משחק כדורגל בין נבחרות צרפת לגרמניה, נעצר על ידי המאבטחים בכניסה לבדיקה – ואז פוצץ את עצמו.

שלב אחר שלב – צפו במתקפת הטרור

ראש הממשלה בנימין נתניהו שלח הערב את תנחומיו לעם הצרפתי: "ישראל ניצבת כתף אל כתף עם צרפת במאבק מול האיסלאם הקיצוני ששוטף את המזרח התיכון וחלקים נרחבים של העולם". הוא הוסיף כי הנחה את שירותי הביטחון והמודיעין של ישראל "לסייע בכל דרך לעמיתיהם בצרפת ומדינות אירופה הנוספות", ובמקביל ביקש להדק את האבטחה סביב מוסדות יהודיים בארץ ובעולם.

"הטרור הוא התקפה שיטתית ומכוונת נגד אזרחים חפים מפשע", הוסיף נתניהו. "אין דבר שמצדיק את הטרור, תמיד צריך לגנות אותו. חפים מפשע בפריז, בלונדון, במומבאי, בבואנוס איירס ובירושלים הם אינם הסיבה לטרור אלא הקורבנות שלו ויותר יותר של טרור איסלאמי קיצוני. אני אומר שנים רבות שהטרור האיסלאמי תוקף את ישראל ואת המערב כי הוא רוצה להשמיד אותנו. נקודה. יש לראות בהתקפה על כל אחד מאיתנו כהתקפה על כולנו. יש לגנות ולהילחם בכל מעשה של טרור באופן שווה. להילחם בטרוריסטים באמת מיד אחת ללא היסוס ובנחישות. אני קורא לעולם התרבותי כולו – זה הזמן להתאחד נגד מגיפת הטרור העולמית".

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הביע הערב השתתפות בצערם של אזרחי צרפת. "הטרור הזה פגע אמש בצרפת ובעם הצרפתי, אך הוא מכוון גם כלפי העולם החופשי וכלפי ערכי החופש והדמוקרטיה שאנו מקפידים עליהם ונאבקים למענם", הדגיש. "צרפת וישראל חולקות את ערכי החופש הללו, ואנו נחושים להיאבק בטרור הג'יהאדיסטי הזה בשילוב זרועות".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.