מסלול המשכנתא הנכון עבורכם

כמעט כל מי שרוכש דירה חדשה או דירת יד שניה בישראל, לא יכול לעשות זאת ללא סיוע מהבנק. ובמילים אחרות – כמעט כולנו זקוקים למשכנתא כאשר אנו מתכננים לרכוש דירה, ולכן חשוב להכיר את התחום, לעשות בירורים, לבצע סקר שוק ולוודא כי אתם אכן מקבלים את המשכנתא הנכונה והמשתלמת ביותר עבורכם. חשוב לזכור כי ישנם מסלולי משכנתא רבים וכי לא כל מסלול מתאים לכל לווה. התאמה מדויקת של המסלול לאדם שמבקש את ההלוואה, יכול להפוך את המשכנתא למשתלמת במיוחד, והחשוב מכל – להלוואה שהלווה יוכל לעמוד בה בכבוד. עוד על מסלול המשכנתא הנכון ביותר עבורכם בכתבה הבאה.

אל תוותרו על סקר שוק מקיף והשוואות הצעות!

אז כיצד תדעו שבחרתם את מסלול המשכנתא הנוח והמתאים ביותר עבורכם? בוודאי שלא תוכלו לדעת זאת אם לא תעשו סקר שוק מעמיק ומקיף על מנת לברר מהו המצב בשוק המשכנתאות בתקופה בה אתם זקוקים לאחת כזו! זהו המפתח לאיתור המסלול המתאים לכם ביותר. אך כיצד עושים זאת? באמצעות "עבודת רגליים" משמעותית. כלומר – הרמת טלפונים, ביקור במספר סניפי בנקים, שיטוט באתרי האינטרנט של הבנקים, שיחות עם אנשים בתחום ועוד. כל פעולה שתוביל אתכם לעבר מספר הצעות מכמה בנקים, תסייע לכם להבין מהו המצב האמיתי בשוק ומה באמת תוכלו להשיג מהבנקים.

רצוי לפנות לפחות ל-3 בנקים שונים ולא חייבים להתמקד רק בבנק שאתם שייכים אליו. יש מספר דרכים בהן ניתן לקבל הצעה מבנק מסוים – באמצעות שיחת טלפון, באמצעות האינטרנט או באמצעות פגישה אישית עם נציג הבנק. פגישה אישית היא הדרך המומלצת ביותר מכיוון שאז גם תוכלו להתרשם באופן אישי מפקיד הבנק והוא יוכל להתרשם מכם. תוכלו לשאול את כל השאלות הרלוונטיות ובהמשך גם להתמקח ולקבל הצעות טובות יותר בזכות הרושם שהשארתם. ניתן בהחלט גם לקבל הצעות דרך הטלפון או אפילו באמצעות התכתבות באינטרנט (או במייל), אך רצוי לבקר בלפחות בנק אחד או שניים. הקשר האישי והבלתי אמצעי שנוצר בפגישה פנים אל פנים יכול בהחלט להוות יתרון ואף לגרום לשיפור תנאי המשכנתא שלכם. רק לאחר שתקבלו כמה הצעות בעקבות סקר השוק, התהליך למעשה יושלם ותוכלו לבצע השוואה ממוקדת ולהחליט איזו הצעה היא המתאימה לכם ביותר. ומהי ההצעה הטובה ביותר? יש לכך לא מעט תשובות…

כיצד תדעו איזו הצעה היא הטובה ביותר?

אז איך בוחרים נכון משכנתא? על פי ההצעה הטובה ביותר העומדת לרשותכם מבין כלל ההצעות! ההצעה הטובה ביותר היא לאו דווקא הזולה ביותר, אלא זו המתאימה ביותר לצרכים שלכם. ישנן מסלולים מגוונים של משכנתא – וכדאי להכיר אותם ואת היתרונות שלהם עוברכם. אם חשוב לכם שתקופת ההחזר תהיה ארוכה מאוד, בחרו הצעה המאפשרת זאת. אם הכי חשוב לכם לחסוך כמה שיותר לאורך השנים, בחרו את ההצעה עם הריביות הנוחות ביותר.

יש כמובן חשיבות גם לסוג המשכנתא – צמודת מדד, צמודה לדולר, צמודת פריים וכו'… לכל סוג משכנתא יש יתרונות וחסרונות ויש לשקול כל הצעה לגופה. ניתן גם לתכנן תמהיל של כמה סוגי הלוואות וליצור הלוואה שהיא למשל שליש צמודת מדד, שליש לא צמודה ושליש צמודה למטבע זר כלשהו. כמעט הכל אפשרי אך יש לחשב ולברר מה הכי משתלם. לא כולם יודעים כיצד לעשות זאת ולכן רבים משלמים סכום כספי מסויים ליועץ משכנתא מקצועי על מנת שזה ייעץ לכם איזו משכנתא תתאים לכם ביותר. לעיתים קרובות הוצאה זו של כמה אלפי שקלים, תחסוך לכם עשרות אלפי שקלים בעתיד.

כמובן שלאחר שמקבלים הצעה מסוימת, ניתן לנסות להעריך (בצורה מדויקת למדי) את גודל ההחזר החודשי שיהיה לכם באמצעות מחשבוני משכנתא (יש רבים כאלה באינטרנט) או קובץ אקסל שתבנו בעצמכם. חלק חשוב מתהליך ההשוואה הוא לברר מה יהיה ההחזר החודשי בכל הצעה. לסכום זה יש משמעות רבה והוא יסייע לכם להחליט איזו הצעה הכי מתאימה לכם.

לסיכום, סקר שוק מקיף, השוואה בין מספר הצעות של בנקים שונים והתייעצות עם אנשי מקצוע בתחום הם ממש הכרח, אם אתם רוצים להגיע אל הצעת המשכנתא המתאימה והמשתלמת לכם ביותר!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.