מסמך הויתורים של נתניהו נחשף

לפני כניסת ליברמן: נתניהו היה מוכן לשינוי כיוון מדיני. היוזמה הערבית כללה בתוכה ויתורים משמעותיים מצד ישראל כולל נסיגה מלאה מיהודה ושומרון, והקמת בירה פלסטינית במזרח ירושלים. { "הקמת מדינה פלסטינית בירושלים" }

מסמך הויתורים של ראש מהמשלה להרצוג נחשף:  כמה שעות לפני שנתניהו חותך ימינה וסוגר עם ליברמן שנחשב ל"בריון השכונתי"- הסכים ראש הממשלה לויתורים ולפשרת כואבות במסגרת המו"מ עם הרצוג.

 

על פי המסמך שנחשף ,סוכם עם הרצוג שישראל תתייחס בחיוב ליוזמה הערבית לשלום תביע נכונות לראשונה להיכנס לדיאלוג אודותיה עם מדינות ערב רלוונטיות" – כך סוכם בין הרצוג לנתניהו במהלך המו"מ שהגיע לידי הצדדים ונגנז בעקבות הקפאת המו"מ.

הקטע האמור נחשף הערב (שבת) לראשונה במהדורה המרכזית – מוכיח כי נתניהו היה מוכן לשינוי כיוון מדיני. היוזמה הערבית כללה בתוכה ויתורים משמעותיים מצד ישראל כולל נסיגה מלאה מיהודה ושומרון, והקמת בירה פלסטינית במזרח ירושלים.

הרצוג התייחס למגעים במהלך אירוע "שבתרבות" עם רינה מצליח בכפר סבא: "עם השקת המהלך המדיני-אזורי המתוכנן שעליו שקדתי עם ראש הממשלה וגורמים בינלאומיים ישראל הייתה מתייחסת בחיוב לראשונה לאלמנטים ביוזמת השלום הערבית ופותחת, לראשונה, במשא ומתן עם מדינות ערב על היוזמה. זהו מהלך שללא ספק היה משנה את פני האזור".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.