מסמך משטרתי גרם לפאניקה באזור לכיש

עותק של מסמך רשמי של משטרת ישראל שיצא מ"מטה מרחב לכיש" תחת הכותרת "ויעוד והנחיות ממ"ר בעקבות מידע התראתי" גרם לפאניקה באזור לכיש, ובייחוד בעיר אשדוד

בעותק המכתב שיצא ממטה המשטרה במרחב לכיש נאמר כי אתמול, 6.8.17 קיים מרחב לכיש "ויעוד טלפוני מיוחד בעקבות מידע התראתי אשר התקבל". בויעוד השתתפו מפקד תחנת אשדוד, מפקד תחנת אשקלון, מפקד תחנת שדרות וכן בכירים במחוז לכיש של המשטרה.

המידע ההתראתי, על פי המסמך, הגיע בעקבות "שיחת טלפון ובה פלסטיני תושב הארץ מסר כי שניים או שלושה אנשים יצרו עמו קשר ומסרו לו כי הם מתכננים פיגוע בעיר אשדוד במתווה של דריסה או שימוש בכלי צמ"ה או באמצעות כלים אחרים שעשויים לשמש אותם.  ככל הנראה מדובר באזור השוק או אזור מסחר פתוח הומה אדם. בבדיקת גורמי מודיעין נמצא כי לא מן הנמנע שהמידע שהועבר מעשי וייתכן כי נמצא אמין, בעקבות זאת הועלתה רמת ההתראה".

במכתב צויין עוד כי "המבצעים הפוטנציאלים הם ככל הנראה תושבי יטא שיצאו כבר במהלך הלילה לכיוון היעד שיבחר".

בשל ההתראה, "החל ממחר 7.8.17 (היום) ועד ליום חמישי 10.8.17 יעבור המרחב למדרג היערכות פע"מ ג' ובכלל זה ביצוע מחסומי בידוק בוקר ובולטות במקומות הומי קהל בדגש לשווקים".

המשטרה סירבה בתחילה להתייחס לנושא, אך לפני זמן קצר פרסם דובר מרחב לכיש במשטרה כי "בהמשך לפניות רבות בנושא – משטרת ישראל הגבירה ביממה האחרונה באופן עצמאי את היערכותה בכל הקשור לנוכחות שוטרי ולוחמי משטרת ישראל במקומות בהם ריכוזי קהל, בצירי התנועה תוך בידוק רכבים ואנשים חשודים ובכניסות לערים, ובפעילות לאיתור שוהים בלתי חוקיים והעברתם לחקירה כפי שדיווחתי אודות פעילות שכזאת הבוקר. נכון לעת עתה, לא קיימת כל התרעה ממוקדת לגבי אף עיר בגזרת מרחב לכיש. משטרת ישראל תמשיך לפעול במקצועיות בכל הקשור לידיעות מודיעיניות ומידע התרעתי המתקבל לידיה וזאת באמצעים הרבים העומדים לרשותה, תוך שילוב זרועות הדוק עם יתר גופי הביטחון השונים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.