מסמכים מסווגים נחשפו: כך חיסלה השייטת את הגנרל הסורי (וידאו)

היום (רביעי), חשף אדוארד סנואודן באתר The Intercept מסמכים של ה-NSA (הסוכנות האמריקנית לביטחון לאומי), המפרטים את חיסולו של הגנרל הסורי, על ידי מדינת ישראל. צפו בכתבה

פרשה חדשה צצה ועולה  מ-2008 אז חוסל גנרל סורי בכיר שהיה עוזרו הבכיר של הנשיא בשאר אל-אסד, והאחראי לאספקת טילים המוגדרים כנשק שובר שוויון לארגון חיזבאללה.

ברחבי הרשת נפוצו תאוריות ושמועות רבות סביב החיסול שהרקע לו נותר לא ידוע, אך היום (רביעי), חשף אדוארד סנואודן באתר The Intercept מסמכים של ה-NSA (הסוכנות האמריקנית לביטחון לאומי), המפרטים את חיסולו של הגנרל הסורי, על ידי מדינת ישראל.

(באדיבות רשת)

על פי פרסומו של סנואדן, בלילה של ה-1 באוגוסט 2008, חדרו מספר צוותים של שייטת 13 לסוריה דרך הים בסמוך לעיר הנמל טרטוס וירו למוות בגנרל מוחמד סולימאן, שהיה באמצע ארוחת ערב חגיגית בבית הקייט שלו בקרבת החוף.

על פי הדיווחים שלאחר החיסול, סולימאן נפגע מירי בראשו ובצווארו ומת לאחר מכן מפצעיו.

סולימאן חוסל כתוצאה מסכסוך פנימי בממשל הסורי, אך מסמכי המודיעין המסווגים שפורסמו חושפים כי ישראל הייתה זו שעמדה מאחורי מבצע החיסול. זו אינה הפעם הראשונה שישראל מוזכרת בהקשר החיסול, כשכבר בשנה שעברה טען חסן נסראללה כי סולימאן חוסל על ידי ישראל בשל מעורבותו במלחמת לבנון ה-2.

קצינים בכירים לשעבר בסוכנות הביטחון טוענים במסמכים כי ארה"ב גילתה על המבצע על ידי האזנות לרשת התקשורת של צה"ל, לשם הייתה גישה לתקופה מסוימת בעבר.

מהמסמכים עולה עוד כי  גם כי בביתו של סולימאן נמצא סכום שעמד על 80 מיליון דולר, סכום כסף כה גדול, שאסד חשש כי סולמיאן בגד בו ולכן הפסיק לחקור את ההתנקשות בסולימאן ועבר לחקור את צבירת הונו.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.