מסעדת "רודריגז": שדרוג עצום לטובה. מנות טריות ובשפע

הסועד שמגיע לרודריגז מוצא בדיוק את מה שהוא מחפש: בשרים טריים עשויים כמו שצריך, בהגשה בסטייל. מה אכפת לכם שגם במנה האחרונה הם מפציצים?

ביקורנו במסעדת 'רודריגז' בירושלים, הוא בהחלט לא הביקור הראשון. גם לא השני. אבל עברו שנתיים ושלוש מאז הביקור האחרון שלנו כאן, ואי אפשר שלא להזכיר שדרוג עצום לטובה במסעדה.

מסטקייה בה שולטות צעקות המלצרים למטבח "שתיים פיתה"; "ארבע סטייק", הפכה המסעדה למסעדת יוקרה אבל עממית, כזו שנותנת בדיוק את המנות שהקהל אוהב לאכול במסעדה בשרית, אבל בצורה יפה ומהודרת. זה עוד לפני בכלל שמדברים על התפריט.

ברודריגז מחליפים תפריט כל שנה-שנתיים, מתעדכנים, והנה באנו לטעום את התפריט האחרון.

קבוצה של מלצרים נחמדים שירתה בשעת בואנו, נר שמיני של חנוכה, את קהל הסועדים שמילא את המסעדה. מה זה מילא, פיצץ. אך בקושי נמצא לנו מקום (לקח לעתיד – להזמין מראש). האמת שגם ערב לפני כן תכננו לבוא, אך אז דיווח מוקדם אמר לנו שבאמת לא יהיה עבורנו מקום. אז דחינו ביום, והצלחנו.

למזמיני מנה עיקרית מוגש בראשית הארוחה לחם פרנה עם מלח גס וסלטים טריים. כיוון שהזמנו מנה עיקרית (שהזמנתה נלקחה מאיתנו כבר בהתחלה, יחד עם המנות הראשונות), קיבלנו גם אנו לחם וסלטים. הלחם היה רך, טעים ומזמין, ופתיחה יפה לארוחה.

המסעדה גדולה ורחבה, נותנת מקום שקט לכל סועד, ויש בה גם מקום לעריכת כמה אירועים במקביל. בעת בואנו הסתיים אירוע אחד בצד הימני, והתחיל אחר בצד השמאלי, בחדר הסגור.

למנה ראשונה לקחנו פטה כבד (48 ₪), שהיה בשילוב קונפיטורה שנעשתה (לדעתי) מעגבניות והייתה מעדן, יחד עם מספר טוסטונים פריכים. מדובר במנה די גדולה, והאמת שהיא לבדה כבר כמעט השביעה אותי. הרעייה הלכה על "מרק כתומים" (36 ₪), מרק מירקות כתומים ותבליני הבית, שהיה בדיוק כמו שמרק כתום צריך להיות, וחם – כראוי לערב הירושלמי הקר שבחוץ. לצד זאת היא הזמינה גם "סלט רודריגז" (52 ₪) – תערובת חסות וירקות ירוקים, רוטב אלף האיים ורצועות חזה עוף.

הסלט התגלה כמנה מומלצת ביותר. גדולה ומתאימה לשניים בהחלט, עם רצועות דקות של חזה עוף צרוב כיאות על הגריל.

פטה כבד
מרק כתום
סלט חזה עוף

אגב סלט, חזינו בעינינו באישה מבוגרת, תושבת ניו יורק, שהגיעה לבר וביקשה לביתה בניו יורק, קופסה קטנה עם הרוטב לסלט… יבוא ישיר לניו יורק, מרודריגז הר חוצבים.

למנה העיקרית המליץ לנו המלצר החביב על פלטת הבשרים המפורסמת של רודריגז, "מיקס בשרים זוגי – פלטה רודריגז" (360 ₪), ואנחנו כמובן הלכנו על זה.

מי שרוצה יכול ללכת על גירסא אחרת של פלטת הבשרים, שמכונה כאן "פלטה אסאדו" (260 ₪) ומורכבת מאסאדו, קבבונים, כבדים ופרגיות.

אנחנו כאמור הלכנו על הגירסא הכבדה יותר, שכללה נתחי אנטריקוט טריים, מבחר פרגיות, קבבוני טלה וצלעות, על מצע אנטי פסטי, לצד שתי תוספות שאנו בחרנו, פירה ביתי וטעים, ואורז מדויק.

הבשרים היו כולם מצוינים, מרגישים את טריותם, וטעימים לעילא. יוזכרו במיוחד הפרגיות והקבבים שלא הפסקנו לחסל. גם כאן המנה היא גדולה במיוחד, ואנו הותרנו אחרי הכל מעט ממנה.

למנה אחרונה יש כאן גימיק מעניין. לא בוחרים מתוך תפריט, אלא מתוך צלחת ענק של מבחר מנות אחרונות שהמלצר מביא לכל שולחן. אנחנו הלכנו על שתיים: עוגת תפוחים קרמבל, שייאמר מיד – רק בשבילה שווה לבוא ל'רודריגז'. אחת המנות האחרונות הטעימות שאכלנו – פריכה, מתוקה במידה, חמימה ומענגת. לצד זאת לקחנו גם עוגת אגוזים שהרעיה אהבה. המנות נעשות בעבודת יד, חלקן על ידי קונדיטורית מיוחדת. אל תפסידו.

עוגת התפוחים האדירה
עוגת האגוזים

רודריגז כאמור שדרגה המון בשנים האחרונות מבחינת האירוח, הסטייל, ההגשה והאסתטיקה. יש כבוד לסועד.

המסעדה קיימת כבר 5 שנים, ועברה אם כן לפני שנה, את מבחן העמידות הישראלי למסעדות (אם אתה קיים 4 שנים, סימן שאתה כאן כדי להישאר), ועל כך כל הכבוד לה.

זו, אגב, המסעדה בה נוהגים כוכבי הזמר שוואקי ופריד לאכול לאחר הופעותיהם בירושלים. ויש להם בהחלט בחירה טובה.

מסעדת רודריגז. כתובת: קרית מדע 3, הר חוצבים, ירושלים. טלפון: 053-7102113

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.