מסע ההרג של המחבל משועפט: כך חוסל המרצח

מחבל רצח הולכי רגל ליד תחנת הרכבת הקלה ברחוב שמעון הצדיק ואז המשיך בנסיעה ודרס עוברים ושבים. אדם אחד נהרג ו-7 נפצעו. הצטרפו לשידור החי בערוץ 2

אדם אחד נהרג ולפחות 13 נפצעו, בהם שוטרי מג"ב, מפגיעת כלי רכב שבו נהג תושב מזרח ירושלים סמוך לבית ישראל בירושלים, המחבל פגע ברכבו באזרחים שהמתינו בתחנת הסעה והמשיך לעבר תחנה נוספת של הרכבת הקלה. הוא נורה למוות על ידי שוטרי מג"ב שהיו במקום ופתחו במרדף אחריו. בחמאס בירכו על המקרה וקראו להמשך הפעולות נגד ישראל.

המחבל, איברהים אלעכארי תושב שועפט שאחיו הוא ממשוחררי עסקת שליט,  המחבל נסע במכונית בצבע לבן ודהר בנתיב הרכבת הקלה, במהלך נסיעתו הוא  פגע במספר כלי רכב חונים ובאזרחים שעמדו בצד הדרך. שוטרי משמר הגבול שהיו במקום דלקו אחריו בריצה ופתחו לעברו באש, אחדים מהם נפגעו. הנהג נבלם באחת המכוניות החונות, יצא מרכבו, החל לתקוף אזרחים באמצעות מוט ברזל – ואז נורה ונהרג.

.

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יוחנן דנינו, הגיע לזירת פיגוע הדריסה בירושלים, יחד עם השר לביטחון הפנים וראש עיריית ירושלים. "לא ניתן לאירועים מסוג זה להימשך. תגברנו את ירושלים באלף שוטרים ואם צריך נוסיף עוד שוטרים כדי להחזיר את הביטחון לירושלים ותושביה", אמר.

"אני מצפה שבכל אירוע דומה איש כוחות הביטחון יסיים את הפיגוע בהרג המחבל, כפי שקרה היום וכפי שקרה בכל האירועים האחרונים. זה מה שאני דורש מהשוטרים. תפקידנו הוא להשיב את שגרת החיים לעיר כמה שיותר מהר. נבחן מה עוד ניתן לעשות כדי למנוע פיגועים מסוג זה. כל דבר שנוכל לעשות נעשה ולא נתפשר על ביטחון תושבי הבירה".

חיים וייגרטן, קצין המבצעים של זק"א, "הנהג דרס מספר אנשים והמשיך בנסיעה מטורפת. הכוחות בשטח נטרלו אותו. אין ספק שאם עוד שעה כל הילדים היו חוזרים מבית הספר – המצב היה שונה לגמרי".

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ', שהגיע לזירה מלווה במפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו, שיבח את פעולת שוטרי משמר הגבול שהצליחו לעצור את המחבל ומנעו פגיעה נוספת באזרחים, תוך סיכון חייהם שלהם. "התגובה הייתה נכונה ומקצועית, מחבל שפוגע באזרחים מקומו שייהרג", אמר אהרונוביץ'. "אמליץ לראש הממשלה נתניהו שהבתים של המחבלים ייהרסו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.