מסע 'המועצת' – המעמד ההיסטורי יתקיים באוהל ענק ויחודי

מסעם ההיסטורי של גדולי ישראל- חברי מועצת גדולי התורה לארצות הברית, מתגבש לפרטיו.

בימים אלו מצויים חברי ועדת ההיגוי בראשות ראש עיריית בני ברק חנוך זייברט בארה"ב ומגבשים את התוכניות האחרונות לקראת יציאת המסע לפועל.

הוחלט כי המעמד ההיסטורי בהשתתפות רבבות אלפי ישראל יתקיים באוהל ענק שיוקם בארה"ב באמצעות חברה מיוחדת מסן פרנציסקו המתמחה בתחום.על בניית האוהל הענק יעמלו מאות עובדי החברה והוא יהיה אטום לקור העז השורר בימים אלו בארה"ב. האוהל צפוי להכיל למעלה מ-50 אלף מקומות ישיבה והוא יהיה ייחודי מסוגו.

במהלך הלילה האחרון, עמלו העסקנים על בחינת האופציות הרלוונטיות למיקום הקמת האוהל ובמהלך השעות הקרובות יוחלט על המקום המותאם ביותר למעמד מסוג זה.

תוך כדי ובמקביל פועלים העסקנים המקומיים אל מול המשטרה המקומית ומשתפים אותה בפרטי התוכניות על מנת לגבש תוכנית אבטחה רחבה למעמד חשוב זה.

אמש, ביקר יו"ר ועדת ההיגוי חנוך זייברט יחד עם חברי המשלחת במעונו של האדמו"ר מסקווירא בשיכון סקווירא והזמינו לשאת דברים במעמד ההיסטורי. האדמו"ר מסקווירא בירך על היוזמה ונענה לבקשה לשאת דברים בכנס, בו ישתתפו גם חסידיו.

גם חברי משלחות אחרים ביקרו בבתי גדולי ישראל ואדמו"רים נוספים בארה"ב ובראשם אצל האדמו"ר מויז'ניץ מאנסי כשהאדמו"רים מחזקים ומברכים את חברי המשלחת שהכול יתנהל כשורה, חרף שעון הזמן שאוזל לקראת המעמד.

במהלך פגישתם של חברי המשלחות בבתי גדולי ישראל בארה"ב הם הדגישו בפני גדולי ישראל כי המסע נועד לעורר את דעת הקהל היהודית ברחבי העולם, על כך שרוצים לעקור כל סממן יהודי בארץ ישראל ולא לתת אפשרות ליהודי לחיות על פי אמונתו בדרך המסורה לנו מדור דור.

לפי התכנון הנוכחי, עם נחיתת גדולי ישראל שליט"א בארה"ב, הם ימשיכו בשיירה אחת למעמד קבלת פנים היסטורית בבורו פארק שם יקבלו את פניהם אלפי ילדי תשב"ר עם דגלים בידיהם ולאחר מכן יפנו לבתי מרנן ורבנן גדולי ישראל להזמינם למעמד ההיסטורי.

חברי ועדת ההיגוי המצויים בניו יורק עושים כעת את המאמצים הדרושים יחד עם העסקנים המקומיים על מנת לטפל בכל פרטי התוכנית חרף הזמן הקצר העומד לרשותם על מנת שהמעמד יעבור בצורה הטובה ביותר.

תמונה ראשית – אלי סגל

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. למה יש לחרדים כ"כ הרבה צרות כל יום משהו אחר?

  משום חכמת הגאונים של רבני העדה-הבד"ץ ירושלם שליט"א:

  מה שקרה הוא כך, הזמן הגיע לשפר מעשינו, "אנא שפרו מעשיכם רבני הבד"ץ, ותתחילו לחזק את נשי הצנועות, המתלבשות במסירת נפש גדול עם שאל על בגדיהם, כמנהג ירושלם של לבישת "שאל" מדורי דורות.

  תזכרו שרק הנשים האלו הלובשות ה"שאל" מקרבות הגאולה שלמה לכולנו, למה אתם לא מחזקים אותם? ידוע בעולם שאתם ושאר העדהניקס מבזים אותם ושונאים אותם בלב ונפש יום יום, ממש מעשה סדום!!! לפני שנתיים בשליחותכם הפגינו הבריונים והסיקריקים שלכם, בחוצות ירושלם נגדם, נגד לבוש ה"שאל" ומי דשתקו ליה רבנן, ש"מ דניחה ליה ח"ו, רבותי: הלא חיללתם שם שמים ברבים, ומי אז, אחרי ההפגנות שחיללו שם שמים ברבים בשליחותכם, התחילו כל גזירת הגיות וכו' נגד בני הישיבות והכוללים החרדים לדבר ד', או לאותה בושה" ראו מה שגרמתם לעם ישראל בארצינו הקדושה.

  “אנו בטוחים בעז"ה: שבזכות הצניעות הנכונה שע"י "נשי השאלים" הצדקניות, הגזירה עבידי דבטלי ותורה מגנא ומלא, ולא יטוש ד’ עמו ונחלתו לא יעזוב, והננו לעתיר לבורא כל עולמים שיחון אותנו במהרה בדבר ישועה ורחמים ונזכה להתגלות כבוד ד’, ולהרמת קרן התורה-הצניעות-והיראה לביאת גואל צדק בקרוב ממ"ש במהרה בימינו, אכי”ר.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב