עימות סוער באולפן בין הלברטל לחוטובלי בנושא הר הבית: "תפיסתכם מעוותת, תהיה עקידת יצחק גדולה בסוף" – צפו

עימות סוער באולפן בין הלברטל לחוטובלי בנושא הר הבית: "תפיסתכם מעוותת, תהיה עקידת יצחק גדולה בסוף" – צפו

סגנית השר ח"כ ציפי חוטובלי, התארחה אצל אברי גלעד בתוכנית "העולם הבוקר" בערוץ 2 עם הרב דב הלברטל לשעבר ראש לשכת הרב הראשי בעניין העלייה להר הבית, ובו הם התעמתו ביניהם, האם העלייה להר הבית- מותרת והאם הימין גורם לאינתיפאדה שלישית?

חוטובלי פתחה ואמרה: "אני רוצה לפתוח בחויה אישית, עליתי להר הבית ביום החתונה, ואני ממליצה לכל אזרח בישראל להעלות לשם, שיראה איך שאין שם שום סממן יהודי, ואני אדם שכן קשור להלכה, ובעיניי המאבק על הר הבית הוא כמו המאבק על ארץ ישראל וראשית הציונות".

עוד אמרה שאנחנו סתם מפחידים את עצמנו לדעת ואין מה לפחד מלעלות להר הבית, זה ניתוק קשר היסטורי של העם היהודי, זה מקום שהוא ענין לאומי לכולנו. שם היה את עקידת יצחק אבינו"

בתגובה השיב לה הרב דב הלברטל: "אולי נלך ונכבוש גם את דמשק, הרי אנשים הזויים מסתובבים במקומות הלו, מספיק משוגע אחד כדי להבעיר את כל העולם, יש כאלו שחושבים אולי נקדם את הגאולה כי הגיע הזמן של מלחמת גוג ומגוג, וזה בעיה מבחינת הלכה גם מרן הגרי"ש אלישיב ומרן הרב עובדיה התנגדו בתוקף לעלות להר". והטיח לעברה: " אתם הזויים ומעוותים, בסוף תגרמו לעקידה גדולה יותר מעקידת יצחק בזכות משוגע אחד שירצה לקלף את מסגד אל אקצה, תרדו מהגג".

צפו בויכוח בעימות הסוער בין הלברטל לחוטובלי – באדיבות רשת

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מצחיק מאוד!!!
  ההזוי הזה משווה את חשיבות כיבוש הר הבית- אחד מהמקומות שאין אומות העולם יכולים לטעון שהם שלהם, לכיבוש דמשק… אין צורך להגיב למגוחך הזה, הוא מביך את עצמו…
  כדאי גם לספר לו איך עקידת יצחק נגמרה, היה שם סוף טוב חמודי, בסוף הוא לא נשחט, זה היה נסיון לראות את מוכנות ההקרבה של אברהם.

  שמואל |
  הגב
 2. כל הכבוד הלברטל מציג באופן ברור את הדעות היהודיות המקוריות

  איש יהודי |
  הגב
  • ההזוי הזה מיצג רק את הגלותיות המחפירה, שמגיעה מאותם המקומות שאסרו לעלות לישראל ולהקים את המדינה. אלו שהאמינו בכך הלכו כצאן לטבח למשרפות. למזלנו אלוהים דאג לכך שנעלה ארצה והוא גם מעוניין שנשוב להר המוריה כקדם. הקשיבו לדברי הנביא חגי זצ"ל ולא לדברי אגדה שפורשו בצורה מעוותת.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב