דריכות לקראת המועצת: "איומים וסנקציות לא ישפיעו עלינו"-תיעוד

מועצת גדולי התורה מכל החוגים והמגזרים שעומדים להתאסף היום עומדים לצאת בהצהרה ברורה וחד משמעית כי "התורה היא חיינו. שום איום בכלא והטלת סנקציות פליליות לא יזיזו אף לומד תורה אחד מדף הגמרא"

הכינוס ההיסטורי והנדיר יתקיים בערב במלון "ויז'ניץ – ציפורי קאלס" בבני ברק, כאשר גדולי ישראל מכל החוגים והעדות יתכנסו תחת קורת גג אחת כדי להעביר נחרץ וחד משמעי, כי אין ישראל אומה אלא בתורתה, וכי תורת ישראל היא משוש חיינו ועצם קיומינו, ושום איום בכלא והטלת סנקציות פליליות לא יזיזו ולו לומד תורה אחד מדף הגמרא.

בכינוס ההיסטורי הערב, ישתתפו חברי מועצות גדולי התורה של "דגל התורה" ו"אגודת ישראל" וחברי מועצת החכמים של תנועת ש"ס. את הקריאה לקיום הכינוס יזם מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטינמן שליט"א אשר התבטא בכאב ובדמעות שליש כאשר שמע על ההחלטה בועדת שקד, להטיל סנקציות פליליות על לומדי התורה, כאשר משמעות הדבר היא, הצהרת רישמית של מדינת ישראל, כי לומדי תורה הינם פושעים ועברינים פליליים, והגדיר צעד זה כנורא ואיום שיש בו חילול ד' שאין כדוגמתו.
הבכינוס אף יתקבלו ע"י גדו"י החלטות מפורטות לגבי קיום "עצרת התפילה" ההמונית, עוד יוכרז על ידיהם כי אין לנו שיור רק התורה הזאת, וכל מהות קיומו של עם ישראל הוא בזכות לימוד התורה, כך גם כל זכותינו על אדמת ארץ ישראל נובעת מכוח התורה, ולא משום כוח אחר. "עם ישראל ימשיך להגות בתורה, חרף כל רצונו של ראש הממשלה נתניהו להפוך את לומדי התורה לפושעים".

דוברי הכינוס ההיסטורי של מועצות גדולי התורה ועצרת התפילה ההמונית מאגודת ישראל ומש"ס ציינו, כי ראש הממשלה שהכריז שהעביר חוק שלא קורע את העם, הרי שעוד לא היה ראש ממשלה בישראל שקרע את העם כמוהו. "למרות כל המסרים וההתחייבויות שנתן נתניהו לגדולי התורה ולחברי הכנסת, הוכח כי נתניהו שיקר במצח נחושה, אם בעבר עוד היו כאלו שמסיבות שונות התגייסו לצבא, לאור הכרזת המלחמה של נתניהו אשר חבר לחובשי כיפות שהצטרפו אף הם בצורה בוגדנית כדי לחקוק חוק שיהפוך את לומדי התורה לעבריינים פליליים – הרי גם אלו שעוד חשבו על גיוס, לא יעשו זאת. כולם כאיש אחד ובלב אחד מתייצבים לימין לומדי התורה. נראה את נתניהו הגיבור משליך לכלא אלפי יהודים חרדים רק בגלל ש"פשעם" היחיד הוא לימוד תורה".

כהכרזה הברורה שתצא הערב היא: "כן לתורת ישראל! הערב אין אשכנזים, אין חסידים ואין ספרדים. בחדר אחד ישבו יחדיו כל גדולי ישראל, אלפי שנות לימוד והרבצת תורה שנלמדו במסירות נפש, ודי בעובדה זו להוכיח שעם ישראל כולו כאיש אחד מכריז ואומר: נצח ישראל לא ישקר!".

צפו בתמונות לפני הכינוס משולחן המועצה
גדרות מועצת

מועצת גדרות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.