מסר מרגיע: בכירי הממשל הגרמני חגגו פתיחת שנה עם הקהילה היהודית

לאחר הבחירות הדרמטיות בגרמניה וכניסתה של מפלגת ימין קיצונית לפרלמנט, במסגרת הבחירות לבונדסטג ה-19, התייצבו בכירי הממשל הגרמני לאירוע השנתי של הקהילה היהודית בברלין לרגל פתיחת השנה היהודית החדשה תשע"ח. תיעוד

ימים ספורים לאחר הבחירות הדרמטיות בגרמניה וכניסתה של מפלגת ימין קיצונית לפרלמנט, במסגרת הבחירות לבונדסטג ה-19, התייצבו בכירי הממשל הגרמני לאירוע השנתי של הקהילה היהודית בברלין לרגל פתיחת השנה היהודית החדשה תשע"ח.

כמאה וחמישים אנשי מפתח בגרמניה השתתפו באירוע הסגור, בארגון רב הקהילה היהודית ברלין הגאון הרב יהודה טייכטל, ובהם בכירים בממשלה ואנשי ציבור; כעשרה חברי הבונדסטג שנבחרו שוב בבחירות האחרונות, סגן נשיאת הבונדסטג, כעשרה שגרירים ובהם שגרירי ספרד, אוקראינה, צרפת, סלובקיה וצ'כיה, ראשי סיעות בפרלמנט, עיתונאים בכירים והוגי דעות, ומנהיגי קהילות יהודיות ובניהם מנכ"ל הקהילות היהודיות של גרמניה.

את הבכירים קיבל בכניסה לאירוע הרב טייכטל, שאף נשא דברים על האתגרים העומדים לפתחה של הקהילה והתייחס לתוצאות הבחירות המדאיגות. "התוצאות צריכות לעורר אתכם – חברי קואליציה ואופוזיציה כאחד – במלחמה באנטישמיות", אמר הרב טייכטל למשתתפים.

בפתיחת המעמד הוקרן סרט וידאו בן ארבע דקות שסיכם את המתרחש בקהילה היהודית בשנה האחרונה ואת התכניות לשנה הקרובה. לאחר מכן הרב שמואל סגל, משלוחי חב"ד לברלין, תקע בשופר.

"בכירי הממשלה אמרו לנו שבחירתה של הקנצלרית בפעם הרביעית תיטיב עם הקהילה היהודית ועם ישראל", מספר הרב טייכטל, "הם גם הביעו את דעתם שכניסת המפלגה הקיצונית רק מראה שמוכרחים לשפר את החינוך בחברה הגרמנית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.