מסתבך: טראמפ חשוד בשיבוש חקירה

התובע החדש רוברט  מולר, זימן לראיונות שלושה בכירי ממשל בהווה ובעבר בכדי לבדוק האם טראמפ שיבש את החקירה

טראמפ הולך ומסתבך? על פי הדיווח בו'ושינגטון פוסט', התובע החדש רוברט מולר, שחוקר את הקשר בין מטה טראמפ לרוסיה, זימן לראיונות שלושה בכירי ממשל בהווה ובעבר בכדי לבדוק האם טראמפ שיבש את החקירה – מה שמעיד על כך שהנשיא חשוד בפרשה.

השלושה שזומנו הם: ראש שירותי המודיעין דן קוטס, ראש הסוכנות לביטחון לאומי מייקל רוג'רס וסגן ראש הסוכנות בעבר ריצ'רד לדג'ט.

על פי הדיווח, קיים חשד כי השלושה היו מעורבים בניסיונות להניא את ג'יימס קומי מקיום החקירה אודות קשריו של היועץ לביטחון לאומי מייקל פלין עם רוסיה, ההמשך ידוע, טראמפ פיטר את קומי ראש ה-FBI שהעיד כנגדו לפני חברי הקונגרס.

עד כה התרכז התובע מולר בחקירה אודות הקשר של טראמפ לבין רוסיה – אלא שזימון שלושת הבכירים מעיד על כך שמולר הולך על ראשו של טראמפ.

התובע הכללי האמריקני ג'ף סשנס העיד שלשום בפני ועדת המודיעין של הסנאט, "אני רוצה להיות מאוד ברור: מעולם לא נפגשתי או הייתה לי איזושהי שיחה עם איזשהו גורם רוסי או גורם זר אחר בנוגע לאיזושהי התערבות באיזשהו קמפיין בארה"ב", אמר בפתח דבריו. "זאת ועוד: לא ידוע לי על שיחות כאלה שנערכו על ידי כל אדם הקשור לקמפיין של טראמפ".

 

"כתובע כללי, יש לי את האחריות לאכוף את החוקים של המדינה הזו, להגן עליה מפני אויביה וליישם את עקרונות הצדק – וזאת אני עושה כל יום יחד עם כל הצוות במשרד המשפטים", המשיך. "המתקפות השקריות הללו, הרמיזות, ההדלפות – כל אלה לא ירתיעו אותי. למעשה, הם רק חיזקו את נחישותי למלא את חובתי להפחית את הפשע ולחזק את גורמי אכיפת החוק גם ברמות הנמוכות יותר".

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.