רבני 'הפלג' יכריעו: ש"ס, יחד או פתק לבן(וידאו)

ש"ס ו'יחד' נאבקות על תמיכת הפלג, כאשר לפי שעה גוברת ההערכה כי 'יחד' תצא כשידה על העליונה • בכיר בפלג: "כל האופציות פתוחות, כולל הימנעות"

בפלג הירושלמי מסכמים בשביעות רצון את הצלחת הכינוס המרשים אמש בארנה. למרות הפקפוקים הראשוניים הצליחו המארגנים להביא קרוב ל10,000 איש להיכל הארנה בירושלים – מפגן כח של ממש לכל הדעות.

לאכזבתם של הפרשנים והכתבים הפוליטיים, נמנע מנהיג הפלג, הגר"ש אוירבעך, מהצהרה מפורשת בנוגע לבחירות, אולם ככל שנוקפות השעות הולך ומסתמן כי אנשי הפלג יצביעו למפלגת 'יחד' בראשות אלי ישי.

לפי שעה טרם ברור האם תינתן הוראה מפורשת לשלשל את הפתק 'קץ' בקלפי או שרבני הפלג יורו זאת במרומז, אולם בין כך ובין כך מדובר בחמצן אלקטורלי משמעותי לישי ואנשיו.

בתחילה ניהלו אנשי הפלג מו"מ עם ש"ס, אך הסכם העודפים של המפלגה עם יהדות התורה והחשש של אנשי הפלג כי הסכם זה יכניס את יעקב אשר לכנסת, הביא את חלקם לסגת מהרעיון.

יחד עם זאת, המגעים עם ש"ס נמשכים כל העת וקיים סיכוי מסוים כי בסופו של יום דרעי ינצח את ישי בקרב על קולות הפלג.

מי שעוד מעורב בסוד המגעים הוא ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, מקורבו של נתניהו מחד ואנשי שערי חסד מאידך. נתניהו, כידוע, חרד מאוד מהאפשרות שישי לא יעבור את אחוז החסימה ויסב בכך נזק בלתי הפיך לגוש הימין. בשליחותו הישירה או העקיפה של נתניהו החל ברקת לנהל את המו"מ מול עסקני הפלג וע"פ מקורבים לשני הצדדים הסיכום ביניהם קרוב מאוד.

ע"פ הסיכום 'יחד' תדרוש בהסכם הקואליציוני את ביטולו של חוק הגיוס, בנוסף, תפרסם המפלגה מודעות בתשלום ב'הפלס'.

כאמור, טרם ברור האם תצא הוראת הצבעה מפורשת מבית הגר"ש אוירבעך, אולם אם בסופו של יום יחברו אנשי הפלג לאלי ישי, זה יכול להתברר כמהלך שהציל לישי ולגוש הימין את הבחירות.

בוידאו: סיקור הכינוס בערוץ 2

(באדיבות רשת)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.