למרות חילולי השבת: אושר תקציב עיריית ירושלים

בתום דרמה: מועצת עיריית ירושלים אישרה את תקציב העירייה למרות חילולי השבת. { חרפה בספרא}

בתום דרמה שנמשכה כמה שעות למה שנראה "כמיני משבר" בין החרדים לברקת, מועצת עיריית ירושלים אישרה את תקציב העירייה למרות חילולי השבת.

בהסכם בין החרדים לברקת הגיעו להחלטה כי תוקם ועדה שתדון על פרצות השבת  בבירה.

חבר המועצה  יוחנן  וייצמן התייחס בנאום במועצת העיר למשבר עם ברקת, "אולי יש שאמרו לך שיש לי משהו נגדך אישית. זה לא נכון. אני איש של בעד ואני בעד השבת. אני שמח שהגענו לתוצאות טובות ומברך אותך על כך".
חבר המועצה הפורש אריה קינג תקף את הנציגים החרדים: "ירושלים מחוללת ויש שפועלים להופכה לרב-תרבותית. העובדה שבתקציב העירייה אין מענה למצוקת שני הרבנים הראשיים של ירושלים, מסמלת את הבעייתיות בתקציב ובפוקוס שלו. רבני העיר חייבים כסף לפעילותם השוטפת, מבקש שיאושר כ500,000 שח לטובת הפעלת לשכות הרבנים הראשיים".

מחוץ לעיריית ירושלים, בכיכר ספרא, הפגינו עשרות קנאים במחאה על חילולי השבת בירושלים.

ראש העיר ניר ברקת הודיע על ההסכם בפתח ישיבת מליאת העירייה לקראת ההצבעה על התקציב: "הקמנו ועדה וסיכמנו על הקפדה יתרה על הסטטוס קוו בעיר, אני מקיים שיח ישיר עם הרבנים".

מוקדם יותר איימו הנציגים החרדים שלא יתמכו בתקציב לאור חילולי השבת בעיר. סגר"ע דייטש איים בישיבת מזכירות אגו"י על ברקת ואמר: "העברנו היום לברקת את דרישות הרבנים שהם תנאי לתמיכת יהדוה"ת וש"ס בתקציב. כולנו תקווה לאור הכאב הגדול של הציבור והרבנים שנגיע לדרך חדשה ולהבטחת שמירת קדושת השבת".
עידכונים במהשך.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.