מזל טוב: ש"ס תחתום בשעה הקרובה על הסכם קואליציוני

דרעי שוחח בשעה האחרונה עם נשיא מועצת חכמים התורה חכם שלום כהן שהורה לו לחתום על הסכם קואליציוני. בשעה זו, דרעי ייפגש עם נתניהו ויחתום על ההסכם.

לקראת חתימה: בליכוד לחוצים מהחלטתו של ליברמן שלא להצטרף לקואליציה,וממהרים לסגור עם ש"ס עוד הלילה מחשש כי דרעי סוגר דיל מסריח עם ליברמן שתביא לבחירות.

צוותי המשא ומתן של הליכוד ושל ש"ס נועדים (שני) במשכן הכנסת, לקראת הסכם וזאת לאחר שהשוגה הבנה לגבי משרד הדתות.

בעקבות  המשבר הוצע לבית היהודי פיצוי: סגן שר הביטחון או סגן שר המשפטים.

דרעי שוחח בשעה האחרונה עם חכם שלום כהן  שהורה לו לחתום על הסכם קואליציוני. בשעה זו, דרעי  ייפגש עם נתניהו ויחתום על ההסכם.

עיקר המוקש היה  תיק הדתות, בבית היהודי ביקשו למנות את אלי בן דהן לסגן שר הדתות.  ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הציע  כי יו"ר ש"ס, אריה דרעי, יכהן כשר הדתות עם שני סגנים: אחד מהבית היהודי ואחד מש"ס, אך דרעי סירב להצעה.

בבית היהודי חששו כי  כשר דתות יפגע דרעי בציונות הדתית ובמינוי הבית היהודי, בש"ס חששו כי יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, ימנע תקציבים מרשת החינוך של ש"ס.

דרעי אמר בישיבת סיעה "הויכוח עם הבית היהודי אינו התנגחות, אלא כדי שנוכל להחזיק מעמד ארבע שנים. טלאי על גבי טלאי במשרד ממשלתי זה גרוע וראינו למה זה גורם, כמו שאנחנו בטוחים ששר החינוך ינהג בממלכתיות והגינות, גם אנחנו ננהג כך בדתות.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. היה צדיק אחד ז"ל מגדולי הדור, חכם גדול, שהיה אומר פתגם מחייבת:

  יש מצוות שאני בורח מהם ויש עבירות שאני שמח לעבור עליהם. והסביר את זה כך:

  לפעמים תשמעו מאנשים ש"מצוה לרדוף או לבייש את פלוני" ממצוות כאלו אני בורח.

  ולפעמים תשמע מאנשים "זה עבירה לעזור לפלוני" כאלו עבירות אני אוהב לעבור עליהם..

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב