מסתמן: "חוק שטרן" יעבור מבלי התנגדות 'הבית היהודי' – ויביא לבחירת הרב סתיו

"חוק שטרן" השנוי במחלוקת, זה שיביא להוספת 50 נשים ולבחירתו המסתמנת של הרב סתיו כרב הראשי, יזכה לבסוף כנראה בתמיכת "הבית היהודי" למרות ההתנגדות לו בחלק מהמפלגה בימים האחרונים, כך הבוקר לפי "ישראל היום".
העיתון טוען כי במגעים בין אנשי הבית היהודי, התנועה והליכוד ביתנו, שמתנהלים בימים האחרונים סביב החוק, יוכרע כי בכפוף לשינויים מסוימים יסירו בבית היהודי את הווטו שהטילו עליו ויצביעו בעדו.
באלו שינויים מדובר? ובכן במפלגות סירבו לומר אילו שינויים ייערכו בחוק כך שיהיה מקובל על כל הצדדים, אך בכל מקרה ברור כי בבית היהודי ייאלצו להצביע בעד החוק בכל מצב. "החוק הזה יעבור איתנו או בלעדינו, ובכל מקרה הבית היהודי לא יכול להצביע בעד חוק שבא לקדם מועמד ליברלי בתקווה שכך יהיה", אמר גורם במפלגה ל'ישראל היום'.
כאמור, 'חוק שטרן',אותו יזם ח"כ אלעזר שטרן (התנועה), יוסיף 50 נשים לגוף הבוחר את הרבנים הראשיים, ובכך יגדיל את ייצוג הנשים הגוף בעשרות אחוזים. חוק כזה, מקווה שטרן, יביא לבחירתו של הרב סתיו.
אלא שבבית היהודי חששו מכך שהליכוד יוכל להשתלט על הרכבת שמות הנשים שיהיו חברים בגוף, ובכך יביא לבחירת מועמד חרדי המועדף על אנשי הליכוד וראש הממשלה – הלא הוא הרב דוד לאו, רבה של מודיעין.
התנגדות אנשי 'הבית היהודי' הביאה ל'חילופי מהלומות' בין המפלגה לבין התנועה של שרת המשפטים ציפי לבני, שהודיעה מצידה כי היא מטילה וטו משל עצמה על הצעת החוק לרפורמה בשירותי הדת של  הבית היהודי, שעיקרה פתיחה של אזורי הרישום לנישואים בישראל ואיחוד מועצות דתיות.
כעת, כאמור, התקפלו בבית היהודי ויסירו את התנגדותם לחוק שטרן, ובעוד כמה צעדים שינקטו בהם – ינסו להבטיח לבסוף את בחירתו של הרב סתיו כרב הראשי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.