מסתמן: עצרת מחאה נגד גזירת הגיוס

לאור הבלבול בציבור החרדי בשאלה האם תתקיים עצרת מחאה כנגד גזירת הגיוס או שמא לא מבהירים מביתו של מרן ראש הישיבה הרב שטיינמן כי ככל הנראה תתקיים עצרת, אולם עדיין לא הוחלט האם לקיים עצרת אחת גדולה או שמה כמה עצרות.

מסתמן, כי העצרת תערך ביום ג' הבא ב' אדר בהשתתפות מאות אלפי חרדים.

מחר, יתכנסו מועצות גדולי התורה של דגל אגודה וש"ס, שם יוכרע, כנראה על קיום עצרת ענק, מחאה וזעקה כנגד גזירת הגיוס.

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

 

יש לציין, כי חברי הכנסת גפני ומוזס הביעו את עמדתם לפיו עצרת מחאה רק תסייע ללפיד ותמנף את את ההישג, אולם כנראה שגדולי ישראל לא ישמעו לעצתם, ויקיימו בכל זאת את העצרת, כמתוכנן.

ח"כ גפני סבור כי "הגישה הנכונה בשלב הזה היא להוריד את הטון ולתת לסיפור לעבור בשקט. בצורה הזאת אנחנו נמזער את הנזקים, מבחינה תקשורתית, שלא נוטה לנו חסד, בעניין".

דעתו של מרן הגראי"ל הייתה לערוך עצרת מסיבות של חילול ה'. סיבה שלא בנויה דווקא על שיקול של רווח והפסד , אלא של מחאה מתבקשת.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אני חושש שהרעיון של צמצום המחאה למספר מוקדים פירושו שיש שרוצים שבסוף יודיעו שכל קהילה תעשה בבית כנסת שלה תפילת רבים בשביל שלא להכעיס את החילונים ח"ו ה ישמור ויציל. (ושלא ימשכו ח"ו לסוס בזנב.)
  ובעיקר שלא יתעורר בציבור החרדי דעת קהל נגד הגיוס ונגד המכסות!!!

  בני רבינוביץ |
  הגב
 2. וּמָרְדֳּכַי יָדַע אֶת כָּל אֲשֶׁר נַעֲשָׂה, וַיִּקְרַע מָרְדֳּכַי אֶת בְּגָדָיו וַיִּלְבַּשׁ שַׂק וָאֵפֶר, וַיֵּצֵא בְּתוֹךְ הָעִיר וַיִּזְעַק זְעָקָה גדולה וּמָרָה

  מרן |
  הגב